Forum o reálném, nikoliv virtuálním, létání. Pro všechny problémy, zážitky a informace o opravdovém létání.
By Dominoa320
#51077
Jirko a kde si stál??byl si někde v tom hloučku lidí co byli u silnice nebo si byl vzadu u tech stromů u haldy??
Uživatelský avatar
By ihrdlicka
#51078
Chtěl jsem víc, nemám skoro nic.
Zradila technika, reakce šroubovaných spojů na teplotní výkyvy posledních dní a finální celková nepřipravenost personáu udělala své.

a tři fotečky Nebušického patriota narychlo pořízené - kvalita nic moc
http://www.ivoftpivo.ic.cz/AF1_1.JPG
http://www.ivoftpivo.ic.cz/AF1_2.JPG
http://www.ivoftpivo.ic.cz/AF1_3.JPG

www.ivoftpivo.ic.cz/af1.mp3
Uživatelský avatar
By George_L
#51079
Takže fotky chronologicky...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Kdyby zůstala 06 mohlo to být pěkné. Jinak mám i video úprku (odjezd aut) k RWY24 po zjištění stavu, sranda.
Uživatelský avatar
By Jindřich
#51084
Já šel rovnou na 24, říkal jsem si buď ho uvidím přistát, nebo pojíždět po B. Byl jsem překvapen množstvím lidí kolem letiště. To jsem nečekal.
Jinak luxusní touchdown.
Docela mě překvapilo, že všechny USAF měly pro pojíždění jakousi zvláštní tajnou frekvenci...
Uživatelský avatar
By George_L
#51093
[quote="PavelS"]Hm: "..zadoboční vítr, nejlepší pro přistávací manévr".[/quote]

Měli dát tu 06 ;) . Jinak ta kvalita... teda spíš nekvalita zvuku, brrrr. To jsem ho slyšel 100× lépe ;)

Ještě mě pobavilo nějaké letadlo, které dostalo "expect holding" a pilot hned: "prime minister on board" ;)
Uživatelský avatar
By ardnocz
#51105
Podle diskuze Planes.cz: \"Na statnim zastupitelstvi pry uz lezi trestni oznameni na redaktora iDnes, ktery zverejnil odposlech komunikace TWR - AF1\" :)
Uživatelský avatar
By Čondra
#51106
Taky bch mu ještě dal ránu za to, co tam psal za \'\'sračky\'\', jak to překládal.
Uživatelský avatar
By tmx
#51108
Dobré ráno, to byl včera zase epic fail. Mám dojem, že na tu 06 nešel schválně kvůli množství lidí, protože jinak nechápu, proč letadlo, který má volný vzdušný prostor by šlo sedat okolo celý Prahy (navíc ze severu, takže vyhlídkový let to nebyl) s větrem dozad na 24ku. :D
Sakra, zdejší investigativní novinář mě tam vyfotil. :D
Uživatelský avatar
By George_L
#51110
[quote="OndraS"]Podle diskuze Planes.cz: "Na statnim zastupitelstvi pry uz lezi trestni oznameni na redaktora iDnes, ktery zverejnil odposlech komunikace TWR - AF1" :)[/quote]

Osobně nechápu, proč se kolem nějaké komunikace nadělá tolik rozruchu. Kdokoliv si může koupit scanner a poslouchat do nekonečna. Vždyť je to furt dokola... "descent FLxx, turn right HDGxxx, clear to land RWYxx, ...." Co na tom může být tajného?

To už by opravdu redaktor (resp. redakce) zasloužil pár facek za ty žvásty "přistaňte na RWY24" :) atd.
Uživatelský avatar
By George_L
#51111
[quote="tmx"]Dobré ráno, to byl včera zase epic fail. Mám dojem, že na tu 06 nešel schválně kvůli množství lidí, protože jinak nechápu, proč letadlo, který má volný vzdušný prostor by šlo sedat okolo celý Prahy (navíc ze severu, takže vyhlídkový let to nebyl) s větrem dozad na 24ku. :D
Sakra, zdejší investigativní novinář mě tam vyfotil. :D[/quote]

Mě napadl jedině důvod v plánovaném pojíždění(?). Na PLANES.CZ už jsem dneska četl, že byla RWY24 dávno "zamluvená". Zajímavé, že ještě včera jsem na tamní diskuzi viděl loterijní názory zda 06 či 24. Po bitvě každý generál ;).

Jsi zachycen jako postavička na haldě a nebo někde blíže? ;)
Uživatelský avatar
By tmx
#51113
Jsem hned na první fotce.

Asi 3 policajti se koukali na skener, ptali se, kde se dá koupit, fotili si, co to je za typ a tak, nikdo nás nezatýkal. Poslech je veřejný, vždyť to jsou veřejná pásma. :)

Imho že byla dávno zamluvená je blbost, to někdo tvrdí na základě toho, že to byla rwy in use. První člověk tam řekl, že mu volali z řlp a že jde na 24ku, až asi 30 sekund předtím, než začalo vektorování do ILS. Pokud by byla dávno zamluvená, lidé s přímým kontaktem na řídící by určitě nebyly u 06ky. :)

Ale což, nebyli jsme na tom tak špatně, jeden člověk tam říkal, že kvůli tomuhle přiletěl z Moskvy a dnes letí zpět. :D
Uživatelský avatar
By Vanilla
#51115
No, prvotni informace z rlp byla 24, pak se stehovalo na 06 a po nejake dobe zpet na 24. Kdyz pote prisel i Alan Lebeda na 24, tak uz nikdo nepochyboval..
Uživatelský avatar
By dubajss
#51117
[quote="Dominoa320"]Minulej rok taky byla 24 a AFO šel na 06..

Po bitvě je každej generál...[/quote]
Já jsem od rána checkoval ATIS a byla 24, pak jsem cca neposlouchal mezi 15-17h, pak jsem opět naladil a opět 24, takže jsem neváhal.
Jako generál se necítím, prostě jsem se rozhodl na základě mě dostupných informací.
Nicméně jsem si vše nechal ověřit posléze přímo z Jenče :) takže jistá výhoda by tu byla.

To JindraM - Touchdown byl opravdu epochální. Krásně to pak také natáhl Korejec777 a vyšlo mu to akorát na "D".
Uživatelský avatar
By George_L
#51119
[quote="dubajss"][quote="Dominoa320"]Minulej rok taky byla 24 a AFO šel na 06..

Po bitvě je každej generál...[/quote]
Já jsem od rána checkoval ATIS a byla 24, pak jsem cca neposlouchal mezi 15-17h, pak jsem opět naladil a opět 24, takže jsem neváhal.
Jako generál se necítím, prostě jsem se rozhodl na základě mě dostupných informací.
Nicméně jsem si vše nechal ověřit posléze přímo z Jenče :) takže jistá výhoda by tu byla.

To JindraM - Touchdown byl opravdu epochální. Krásně to pak také natáhl Korejec777 a vyšlo mu to akorát na "D".[/quote]

Ona právě někdy před třetí byla změna na 06. Ale co, život jde dál. :)
By Viper
#51120
Ohledně té 24-ky, tak éra mi lítala nad baráčkem už nejméně hodinou před AF1, takže žádný \"úhybný\" manévr v tom určitě nebyl.
Jinak AF1 ladně obkroužil Líbeznický kostel a střihnul mi to přímo nad střechou do ILS 24. :)
Uživatelský avatar
By CSA433
#51123
Koukal jsem na něj z balkónu a pil jsem ledovou kávu. Musim říct, že mě ta dvoustovka docela zklamala. Číňan je prostě větší. Až na ten policejní vtrulník, co nám stál nad hlavou to byla příjmná podívaná.
Uživatelský avatar
By Stanislav Pour
#51134
[quote="JAV"]Rozhodně si nenechte ujít unikátní zvukové záběry, které se díky speciální technice podařilo získat redakci iDnes!

http://zpravy.idnes.cz/air-force-one-pr ... domaci_mhk[/quote]

jo jo speciální technika mě dostala :)

Jinak dneska večer (při čekání na bus) jsem chvíli poslouchal Kbely. Měli tam docela frkot. Nejzajímavější byla žádost o speciální VFR 4x MI-21 do Náměště. Skoro to vypadalo jako by šlo o zálohy na Omabu. Jen mi nebylo jasný proč do Náměšti - sem žil v tom že doma jsou v Přerově? :)
By Dominoa320
#51135
Tak sem si dneska vynahradil ten včerejšek a šel sem na vzlet.. paráda ale taky strašně moc lidí obsazovalo mista u plotu u Kněževsi a taky na rohu 06 tak sem šel k druhýmu větrolamu od 06 na pole takže mi z 31 letěl rovnou nad hlavou.. kráása... to že už to bylo domluvený sou keci.. ale že by ho poslali na 24 kvůli množství lidí je možná pravda ale nwm.. Každopádně je to hezký éro ale už to tady padlo.. velikostí to na Číňana nemá..
Uživatelský avatar
By George_L
#51139
[quote="Dominoa320"]Tak sem si dneska vynahradil ten včerejšek a šel sem na vzlet.. paráda ale taky strašně moc lidí obsazovalo mista u plotu u Kněževsi a taky na rohu 06 tak sem šel k druhýmu větrolamu od 06 na pole takže mi z 31 letěl rovnou nad hlavou.. kráása... to že už to bylo domluvený sou keci.. ale že by ho poslali na 24 kvůli množství lidí je možná pravda ale nwm.. Každopádně je to hezký éro ale už to tady padlo.. velikostí to na Číňana nemá..[/quote]

On to včera zvedal z 31?
Uživatelský avatar
By dubajss
#51141
[quote="Dominoa320"] to že už to bylo domluvený sou keci.. ale že by ho poslali na 24 kvůli množství lidí je možná pravda ale nwm.. [/quote]

Co bylo domluvené?
Věř tomu, že se to určitě neřídí tím jestli jsou lidi u plotu.
Rozhodnutí je za a) na službě ŘLP, která určuje využívanou dráhu
b) na posádcce, která má právo si zažádat o danou RWY
Jediné čemu se divím je, proč zrovna AF1 má takovouto přednost a čím si tuto přednost zajišťuje. Protože STATEs ACFTs bylo ve FIRu dost a
např. řecký ministr musel 15min vyčkávat, a včera pro změnu polská delegace čekala na odlet AF1...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 15