Forum o reálném, nikoliv virtuálním, létání. Pro všechny problémy, zážitky a informace o opravdovém létání.
By ThomassoCZ
#99682
Tak to je masakr :-) podíval jsem se na tu mapu a koukám, že jedno letadlo mám přímo nad barákem, kouknu z okna a hle, fakt tam letí :-) Já myslel, že takovýto přehledy jsou z bezpečnostních důvodů pro veřejnost skryty :-O ...
By ThomassoCZ
#99697
I A380 tu v noci proletělo. Koukám na tu mapu a říkám si, co by tady dělalo... A když bylo asi 10 km od Brna (kde bydlím), tak se ozval strašidelnej hukot :-))
Uživatelský avatar
By Jindřich
#99698
No to néé, hukot musel bejt stejnej jako u jinejch letadel. V 10km už nebývá slyšet vůbec. Krom toho jedna 380 před chviličku opustila prostor ČR přibližně u Ostravy a druhá se právě teď pohybuje nad Šumperkem.
Uživatelský avatar
By George_L
#99699
[quote="ThomassoCZ"]I A380 tu v noci proletělo. Koukám na tu mapu a říkám si, co by tady dělalo... A když bylo asi 10 km od Brna (kde bydlím), tak se ozval strašidelnej hukot :-))[/quote]

A380 už je celkem nuda ;), i na tom screenu v předchozím je jedna 380tka západně od Prahy. Tipuji, že ČR denně přeletí nějaká A38x minimálně 10×
By ThomassoCZ
#99700
To bude tím, že jsem to ještě nesledoval.. :) Fakt jsem si myslel, že se to v Evropě moc neobjeví, že to spíš lítá přes Pacifik atd. A ad. Jindra: nevím, ale když ta A380 byla nade mnou, tak to šlo znát, oproti jiným letadlům :-)
Uživatelský avatar
By Lapak
#99701
Když jsme u toho flightradaru, už jste objevili tu funkci aircraft view, jak vám vyskočí okno, kde vidíte pohled z poza letadla a letíte s ním? Mě to nedávno docela dostalo, jen tam zatím mají model akorát 737čky.
Uživatelský avatar
By George_L
#99706
Mně to nějak stávkuje...

Klíč rozhraní API služby Mapy Google používaný na těchto webových stránkách byl zaregistrován pro jiné stránky. Vývojář těchto webových stránek může vygenerovat nový klíč zde.
Uživatelský avatar
By George_L
#99922
Ještě k B748...

Tak dneska jsem ho viděl na vlastní oči, letěl přímo přes Prahu. Ale samozřejmě jsem to zjistil až po příchodu do práce a otevření playbacku ;)
Uživatelský avatar
By George_L
#100009
Tak beru zpátky, B748F už asi taky není žádná exotika, dnes ráno proháněl stejný kousek tentokrát v barvách CARGOLUX svého předchůdce B744F od UPS.
Uživatelský avatar
By George_L
#100010
A tady něco předevčírem nacvičoval TRAVEL SERVICE... Nevíte někdo co prováděli? ;)
Uživatelský avatar
By Tadeas01
#100267
Když by někdo z vás dneska, popř. zítra do 16:00 projížděl kolem Ruzyně po R7 na Slaný a Chomutov, tak se podívejte na pravou, popř levou stranu (podle toho, z jakého směru zrovna pojedete :P )- směrem k hangárům ČSA, stojí tam AN-124 Ruslan, i jen krátký podívání stojí za to :)

[img=An124]http://www.planes.cz/photo/1146/1146495 ... g-lkpr.jpg[/img]
By rc_czech
#101141
Nejak mi to uteklo a na planes.cz to nemuzu dohledat, nevi nekdo pro byli v PRG ten TriStar a Voyager KC2 Royal Air Force?
Uživatelský avatar
By Tadeas01
#101150
Voyagera jsem díky práci bohužel nezastihl, TriStara ano. Nějak kolem nás, co jsem tam byli, proletělo, že právě KC2 nahrazují starší stroje TriStar a VC-10, kterých se RAF opravdu zbavují. Konkrétně VC-10, která tu byla v sobotu, je ve výzbroji RAF už 50 let, takže se ani není čemu divit. Všechny ty návštěvy měly být prý jen výcvik, ale jestli to je úplná pravda, toť otázka :)
Uživatelský avatar
By kopcimek
#101151
Pravdou je, že VC-10 pujdou od RAF do důchodu. Během několika týdnů, maximálně měsíců.
Uživatelský avatar
By Luboš Kučera (LK 154)
#101251
Dnes v 18:15 UTC na flightradaru24 bylo možno vidět, jak se vektoruje na LKPR, když je trochu hustší provoz. Ty dva křížky jsou odlet a přelet, jinak vše, včetně toho German Wings vlevo dole, letí do LKPR a během dvou minut do toho ještě přibude NAX ze severozápadu a Czech Holidays z jihovýchodu. Těsně před tím už přistála ještě další dvě éra. Zkuste si tipnout, jak byste to vyřešili vy, a pak si pusťte playback. Podle LiveATC.net tam bylo ještě jedno další, které není na mapě zobrazené. No zkrátka celkem mazec, doporučuji přehrát i spolu se záznamem z liveatc.


Obrázek
Uživatelský avatar
By Pavel
#101252
Nejde ten playback pustit nějak pomaleji? Mě to běží moc rychle :(

PB
By bulik4lg
#101254
nevim, jako \"mazec\" mi to nepřijde..
A můj tip..? Nad Zdibama je v ILS, CSA u Kostelce jako 2., HCC od Ratevu 3., to na Odolkou 4., HCC nad městem 5., EZY 6., CSA8EC 7.
Uživatelský avatar
By Luboš Kučera (LK 154)
#101256
[quote="bulik4lg"]nevim, jako "mazec" mi to nepřijde..
A můj tip..? Nad Zdibama je v ILS, CSA u Kostelce jako 2., HCC od Ratevu 3., to na Odolkou 4., HCC nad městem 5., EZY 6., CSA8EC 7.[/quote]

Ne. Nevím proč, ale poslali je takhle:1, 2 a 3 tak, jak píšeš, ale pak to nad Odolkou (LGL7751) dávalo 360 doleva, CSA8EC taky, na přistání poslali jako 4 to HCC nad Prahou, pak 5. EZY, 6. ten LGL7751, 7. CSA8EC pak ten Němec a po něm NAX a další HCC.

Mně, jako lajkovi tolik letadel letících na jedno místo a na tak malém prostoru připadá dost.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7