Forum o reálném, nikoliv virtuálním, létání. Pro všechny problémy, zážitky a informace o opravdovém létání.
By Deivoos
#112877
Existují \"rádia\", které dokážou zachytit rozsah ATC frekvencí. Nicméně nevím zda je možné jej použít přímo na palubě ?
Uživatelský avatar
By George_L
#112884
[quote="Jakub Jiřička"]taky vím že existujou ale nevím jak se ten zvuk nahrává[/quote]


Scannery mají i výstup na sluchátka, takže by to šlo připojit k nějakému "záznamu zvuku" a uloží se vše.

Je fakt, že (jak píše Jindra) ani mně se moc nechtělo věřit, že by autor jen tak vytáhnul v letadle scanner.

Já to řeším u svých (externích) videí tak, že jednou rukou držím kameru a druhou scanner. Kamera zachytí jak normální ruch kolem, tak i ATC.
Uživatelský avatar
By Jakub Jiřička
#112885
A jaký by jste mi doporučili scanner? asi si tuto hračku taky poridim, akorát se chci zeptat když máte zapnutý ten zvuk z toho scanneru v letadle tak to letušky nezakazou používat?
Uživatelský avatar
By Tadeas01
#112886
Tak já mám Uniden UBC30xlt, sice se mnou lítá, ale jen v kufru. Do příručního bych si ho radši nebral, v AMS bych počítal s tim, že by mi ho vyhodili. Jinak je to fakt kombinace videa z letu a záznamů z archivu liveatc.net :) Postupně takle zkusim dohledat odlet a přílet s MD-88, A319 a B744, tak uvidíme...
Uživatelský avatar
By George_L
#112893
[quote="Jakub Jiřička"]A jaký by jste mi doporučili scanner? asi si tuto hračku taky poridim, akorát se chci zeptat když máte zapnutý ten zvuk z toho scanneru v letadle tak to letušky nezakazou používat?[/quote]

Autor videa již původ zvuku objasnil. Na palubě bych scanner asi nepoužíval, někoho by mohl "znervózňovat" ;)

Jinak pokud chodíš na letiště, je scanner perfektní věc, díky které získáš přehled co bude startovat či přistávat.


Já osobně mám tento:

Obrázek

akorát mám k němu dokoupenou teleskopickou anténu, protože originální pendrek je "na pendrek".
Uživatelský avatar
By Gelba
#112894
Co se týče užití v letadle, tak před letuškou se dá ukrýt poměreně dobře, pokud sedíte u okýnka a máte ho vedle sebe. Sluchátko pod mikinou a při průchodu ho prostě schováte.
Mám za sebou čtyři lety, včetně Běloruska, kde to byl vcelku risk, nicméně i tam jsem prošel přes rentgen s příručním v pohodě, bez dotazů.

Druhá věc je příjem, který je mizerný. Po startu, když víte kam ladit ještě chytíte pilota, ale věž ne. Takže ve vzduchu je to už bída. Spíše ho užiju v tomhle případě po odbavení při čekání na přílet.
By David108
#112985
Já mám Uniden UBC30XLT, vozím ho s sebou v příručce vždy, ale pro jistotu sundávám anténu, abych moc nevzbuzoval pozornost u rentgenu. I při podrobnější prohlídce po vysvětlení co to je ale vždy prošel, naposledy v Lutonu si ho paní prohlížela na obrazovce (zapomněl jsem sundat anténu) :D
Ptal jsem se na skener securiťáků na letišti v Ostravě a několik mi jich potvrdilo, že by neměl být problém ho \"pronést\", ale záleží spíš individuálně na každém z nich.
Poslech na palubě je dost špatný, jak už tady někdo psal, jsem rád, když slyším aspoň mého pilota. Navíc netuším, na které frekvenci jsem, když to neposlouchám od začátku letu a nepřeslechnu frekvenci :D Na sedadle u okna se dá schovat v pohodě a se sluchátkem v uchu na mě letuška nepřišla.
By Araneus
#113094
No, v tom mixéru by to bylo príma. Ale potřebovala bych one way ticket, protože jak bych se pak ocitla na palubě té rozhoupané kocábky, tak bych pro setrvalou indispozici nebyla schopná se do toho mixéru vrátit.
Uživatelský avatar
By radarada
#113773
Kvalita v pohode... ale v okamziku dosedu tam zavazeli nejaci lidi... prislo mi, ze sedal fakt hodne jemne...

Rada
Uživatelský avatar
By Schindler
#113774
[quote="radarada"]Kvalita v pohode... ale v okamziku dosedu tam zavazeli nejaci lidi... prislo mi, ze sedal fakt hodne jemne...

Rada[/quote]

Tak ještě aby s tím třísknul před davy lidí :D
Uživatelský avatar
By George_L
#113786
Taky si dovolím přispět svou troškou do mlýna.

Původně jsem se chystal k tomu nízkému plůtku u RWY24, ale ke svému velkému překvapení jsem zjistil, že už ho asi pěkně dávno zrušili. Neví někdo kdy? ;)

http://youtu.be/UQ7lsrXax5E
By radbrad4
#113798
Jirko, už asi 2 roky zpátky, bylo to těsně před tím, než u Kněževsi instalovali ten žiletkáč v úrovni očí :-(.
Uživatelský avatar
By George_L
#113799
[quote="radbrad4"]Jirko, už asi 2 roky zpátky, bylo to těsně před tím, než u Kněževsi instalovali ten žiletkáč v úrovni očí :-(.[/quote]

Ono bylo vidět, že to není čerstvé. Už jsme na LKPR nebyl teda pěkně dlouho .
Uživatelský avatar
By Tadeas01
#113895
Přesně tak :) Za letu letuška otevírala cargo prostor, tak jsem to viděl se vším všudy :)