Stránka 1 z 1

A2A Boeing B377 Stratocruiser + AccuSim + Captain of the Ship

PříspěvekNapsal:30 led 2012, 11:04
od ASG29
Sice tohle asi většina odvrhne, protože s ním lítat na VATSIMU se rovná buď VFR nebo klasicky NDB to NDB...
Ale - mám ho a chrochtám blahem!
http://www.a2asimulations.com/store/ind ... ucts_id=25
http://www.a2asimulations.com/store/ind ... ucts_id=46
http://www.a2asimulations.com/store/ind ... ucts_id=45

(mimochodem, i ta B-17 s AccuSimem je božská!)

A2A Boeing B377 Stratocruiser + AccuSim + Captain of the Ship

PříspěvekNapsal:30 led 2012, 13:56
od Pavel
Hezký. A co, jak je to promakaný? Nějaký systémy atd - aby to nebyly jen startéry a ADFko, mám k A2A takovou nějakou předtuchu, neivm proč.

PB

A2A Boeing B377 Stratocruiser + AccuSim + Captain of the Ship

PříspěvekNapsal:30 led 2012, 15:47
od ASG29
Asi takhle: simulovány jsou snad všechny možné systémy. Takže se může stát (a to se vlastně stane vždy), že budeš za letu neustále přeskakovat mezi pilotem a palubním inženýrem, jinak neudržíš vše ve správných hodnotách (teploty motorů, oleje, intercooler, vyhřívání karburátorů, palivový systém, přeplňování turbem, tlak v kabině.....). Takže potom rád využiješ možnost zapnout \"automatického inženýra\" - stará se potom o všechno automaticky. Ale nereaguje okamžitě, stejně jako živý člověk. Chvíli trvá, než hodnoty upraví. Samozřejmostí je hlášení pro kapitána, nebo slyšíš, jak si nahlas komentuje co zrovna dělá. K tomu je \"něco\" jako FSPax - po načtení letu si nastavíš palivo, zkontroluješ a popřípadě doplníš olej, CO2 v protipožárním systému apod., pak si nastavíš jednu ze tří možností naložení pasažérama (málo, středně, hodně) a spustíš. Otevřou se dveře a přijedou schody a slyšíš jak lidi nastupují a jak je letuška vítá, zároveň se otevřou dveře nákladních prostorů a pozemní personál nakládá zavazadla (podle manuálu taky záleží, jestli je hezky a teplo nebo zima a prší na množství zavazadel). Můžeš v tom loading manageru vidět, kde se lidi posazují, jak moc zavazadel je naloženo, jak je nakladači rovnají, aby udrželi těžiště v normě. Dokonce se mi už stalo, že nastoupili všichni, co byli psaní v boardingu a po chvilce přiběhlo dalších pár lidí, takže bylo vidět, jak je letuška znovu usazuje. No a máš k tomu i career mod - podle toho, jak lítáš, získáváš reputaci. Tam by mělo záležet na udržení kuličky uprostřed, zapínat seat belt před turbulencí (to je jedna z věcí, co hlásí navigátor/radista), udržet tlakování kabiny v přijatelných mezích (pokud není aktivní automatický FE a descent rate přetlakování kabiny je velký, paxíkům se to nelíbí, děti začnou brečet...), přistání (buď zatleskají, nebo hodně nelibě se ozvou), po letu si můžeš přečíst i komentáře....
Jen navigace je plně na pilotovi. Ale - když se otevře mapa (tam je použitá defaultní z FSky), tak tvoje pozice je uprostřed mapy - není tam zobrazení letadýlka, pak tam je šipkama zobrazen heading, bearing, VOR/ADF, v případě vložení plánu v FSce se může zobrazit trať. Pak je tam ještě hlášení o době letu, předpokládaném doletu, při klesání aktuální vzdálenost do sklesání na hladinu moře, údaje o větru (směr, síla, poryvy...) a údaj o síle turbulence.

K tomu nesmím zapomenout perfektní zvuky! Jak motorů, tak elektromotorů, hydrauliky, skřípění brzd, bouchání kol na dráze, skřípání konstrukce za letu, syčení hasícího zařízení, pískání gumy stěračů při chodu na sucho.... Nebo zamlžování skel cockpitu (buď na zemi otevřít okna, nebo pustit ofukování).

A2A Boeing B377 Stratocruiser + AccuSim + Captain of the Ship

PříspěvekNapsal:30 led 2012, 18:37
od ASG29
Teď jsem skončil další zkušební let. Další \"píčovinky\": při změně váhy, tj. při nastupování/vystupování cestujících, nakládání/vykládání zavazadel, nebo i jen při jakékoliv změně paliva v nádržích se letadlo naklání.
A k té navigaci - jedná se o klasickou navigaci z počátku 50.-tých let. Takže sice zachytíte signál z VORu, ale můžete k němu letět jen jakoby to bylo NDB. Ještě že tedy navigátor \"vypočítává\" snos. A ILS se letí jen na ruku. Autopilot umí jenom udržovat pitch a wing leveler plus altitude hold. Takže se hezky podíváte na mapu, pomocí turn handle (ovládá jen náklon) nastavíte kurz a pak po pár minutách sesouhlasíte gyrokompas a zkontrolujete snos, abyste se \"udrželi\" na trati. Když vlítnete do turbulence, je lepší AP vypnout a letět na ruku.
Nedovedu si představit, jak letěla jedna osádka 10-12 hodin v jednom zápřahu.

A2A Boeing B377 Stratocruiser + AccuSim + Captain of the Ship

PříspěvekNapsal:03 úno 2012, 21:44
od ASG29
Našel jsem docela pěknou recenzi na AVSIMU:
http://www.avsim.com/pages/0112/A2A/B377.html

A2A Boeing B377 Stratocruiser + AccuSim + Captain of the Ship

PříspěvekNapsal:08 úno 2012, 09:51
od ASG29

A2A Boeing B377 Stratocruiser + AccuSim + Captain of the Ship

PříspěvekNapsal:09 úno 2012, 16:15
od CSA177
Tak ja teda , take musím napsat že je to fantastické !!! ZVUKY a ten skříípot plechu když dám knipl hodně k sobě parada :) Ale stále se mi nedaří s tímto strojem přistat nějak něžně :) pořad si cestujicí stěžují ... no musím to pořadně vypilovat , přitom rychlost udržuji kolem 120 a přistávací klapky mam plně otevřené . Ještě mě štve, že když mi začli hořet dva motory, nedokazal jsem se udržet s těma dvěma a havaroval jsem ,čím končí kariera ach jo ....

A2A Boeing B377 Stratocruiser + AccuSim + Captain of the Ship

PříspěvekNapsal:10 úno 2012, 00:10
od ASG29
Je tady rozdíl mezi \"klasickými\" proudovými letadly (jako Bulík, Autobus...) - sestupuje se na menším descent rate, maximálně 500ft a nesmíš stáhnout motory před dosednutím. A i tak to chce hodně cviku. Mně to taky moc nejde...
Při pojíždění se mi podařilo trefit tu blbou ceduli, která je v křižovatce L a F. Nic nebylo poznat, než jsem začal rolovat při startu. Víc jak 100kt. jsem neudělal a letadlo se třáslo jako sviňa (potažmo joy vibroval, až stůl nadskakoval). Asi jsem prorazil gumu.

A2A Boeing B377 Stratocruiser + AccuSim + Captain of the Ship

PříspěvekNapsal:29 říj 2012, 23:04
od Pavel
Po dnešním přeškolení na typ mohu jen doporučit. S tímhle strojem je i LKTB dobrá challenge. Výbroný addon!

PB

A2A Boeing B377 Stratocruiser + AccuSim + Captain of the Ship

PříspěvekNapsal:30 říj 2012, 15:18
od ASG29
Jo jo. Jen motorová zkouška zabere deset minut, pokud se dělá pořádně. :)
Jak řešíš navigaci? Mně osobně se příčí do toho instalovat něco navíc.

A2A Boeing B377 Stratocruiser + AccuSim + Captain of the Ship

PříspěvekNapsal:30 říj 2012, 16:34
od ASG29
[quote="CSA177"]Tak ja teda , take musím napsat že je to fantastické !!! ZVUKY a ten skříípot plechu když dám knipl hodně k sobě parada :) Ale stále se mi nedaří s tímto strojem přistat nějak něžně :) pořad si cestujicí stěžují ... no musím to pořadně vypilovat , přitom rychlost udržuji kolem 120 a přistávací klapky mam plně otevřené . Ještě mě štve, že když mi začli hořet dva motory, nedokazal jsem se udržet s těma dvěma a havaroval jsem ,čím končí kariera ach jo ....[/quote]
Opožděná reakce: mně se vyplatil postup, kdy při podrovnání sleduju vario. Stačí udržet -100ft max. a je to v pohodě. A s těma motorama - jednak to chce mít aktivního "inženýra" a potom sledovat jeho hlášení o stavu motoru během letu. Když se začnou přehřívat, tak stáhnout výkon, nastavit nižší otáčky, stoupání kolem 500ft. a zrychlit. Jinak udržení výkonu nechat na něm a turbo ať udržuje pro výkon. Potom těch +500ft. maximálně stačí k udržení přetlakování kabiny a cestující nenadávají. Klesání dělat taky na těch -500ft. kvůli přetlakování. Maximum je -1000ft. ale to už někdy začnou brečet děcka...

A2A Boeing B377 Stratocruiser + AccuSim + Captain of the Ship

PříspěvekNapsal:30 říj 2012, 16:37
od Pavel
No zatím do Brna jsem navigoval přes originální RMI, ale bylo to tak na hraně, navíc absence DME je docela podstatná. Asi si něco doinstaluju - dle hesla, že kdyby to dnes létalo, určitě by tam něco na palubě měli. Jen přemýšlím mezi KLN90 a INS - asi půjdu do té KLNky, je to obecně dost používané zařízení pro navigaci starých letadel (DC3,...).

Přišel jsi nějak na to jakoILS co tam je? Já včera na NAV1 naladil brněnské ILS, ale báry se na finále ani nehnuly - tam se musí ještě něco nastavovat? Trochu mi vadí, že v manuálu se tak pěkně věnují systémům, ale tyhle přístroje tam nechali bez komentáře...

Naopak přistávání mě s tím připadlo dost easy, prostě klesám klesám, těsně nad dráhou to lehce natáhnu a nechám dosednout - akorát se musí dávat bacha na tailstrike, a to i u vzletu.

PB

A2A Boeing B377 Stratocruiser + AccuSim + Captain of the Ship

PříspěvekNapsal:30 říj 2012, 18:08
od ASG29
S ILS problém nemám. Naladím VOR (NAV), přepnu NAV rádio na VOR - víc si teda nepamatuju, už chvíli jsem s tím nelítal. Ale zrovna se chystám k instalaci (mimochodem, máš tam poslední patch? Kromě jiného upravoval chování autopilota, drží potom kuličku uprostřed).

Přistání vypadá easy, než se začnou ozývat cestující a posádka začne mrmlat, že s tebou už lítat nechce :) K lepšímu ovládání používám FSForce 2 a v FSX mám forcefeedback vypnutý. Je to s tím pak požitek. Stejně jako s B-17. S tímhle dokážu naprosto perfektně lítat jen na ruku, držet směr i výšku.

A2A Boeing B377 Stratocruiser + AccuSim + Captain of the Ship

PříspěvekNapsal:30 říj 2012, 18:16
od Pavel
Jojo, autopilot mi drží kuličku úspěšně, jen to nějak neumí LNAV :D

Ještě si s tím dám tak jeden let a pak zapnu ten kariérní režím, teď na přeškolení jsem lítal bez toho, kdybych to někde rozflákal... Posádka mi teda nemrmlá, na saitek beranech mi na tom přistání nepřijde nic zvláštního.

Mimochodem, A2A má super Piper CUB (aspon teda myslim, že je to jejich), kde vozíš jako cestující nějakou slečnu a při odvážných (negative G, stall, sideslip) manévrech prý pěkně vříská - někde na youtube jsem to viděl na videu, ale netestoval, na general aviation mám výhradně xplane... Problém je dle uživatelů v tom, že tě to místo motivace lítat hezky motivuje lítat jako prase, aby ječela.

PB

A2A Boeing B377 Stratocruiser + AccuSim + Captain of the Ship

PříspěvekNapsal:30 říj 2012, 19:27
od ASG29
Ječí krásně a je nádhera ji pozorovat, jak se třeba při vrtáku křečovitě drží :) Ale nakonec člověk stejně skončí u ORBXu a normálním lítání, bez opiček...

Ještě k tomu tailstrike u 377: tyhle letadla se lítají úplně obráceně, než moderní jety. Při startu jen malinko přitáhnout a nechat ho odlepit samotného (u B-17 se dokonce pořád drží berany v neutrálu). Jen to je dost blbý pocit, když jsem třeba testoval z KBFI na MTOW - odlepilo se to od země až ve 3/4 dráhy a jen pomaloučku stoupalo. Přistání je podobné. Motory se při podrovnání nechávají na pokoji, jemně podrovnat, podržet na -100ft. maximálně a nechat dosednout. Při tomhle je příďák jen lehce výš. Až po dosednutí stáhnout plyn.
Jo a ještě poznámka: u A2A letadel s Accusimem je důležité podvozek zatahovat přesně dle reál postupů. Tedy prvně zabrzdit kola a až potom zatáhnout. Jinak si člověk koleduje o přistání na břicho, páč je podvozek (kolo) v čudu.

Až budeš do té 377 dávat KLN nebo něco podobného, jak budeš řešit B-RNAV (RNP 5) nad FL095?