Forum zaměřené na vše o letadlech, sceneriích, addonech a ostatním z Microsoft Flight Simulatoru.
Uživatelský avatar
By Pavel
#113157
Ahoj, doplnit jméno do profilu v souladu s pravidly, díky.

1) Obsahuje jen fotopodklad (ortophoto)... Autogen nutno stáhnout a doinstalovat z www.brodhaq.eu (verzi pro FSX). Autogen má něco přes 100MB, takže v pohodě. Jednoduché instrukce k jeho instalaci jsou u něj v PDFku přibaleny.

2) S letišti se prát nebude. Když bude výše v seznamzu scenérek než FTX tak by se ani s tím prát neměl, leč osobně jsem tuto konfiguraci netestoval. Rádi uslyšíme výsledek, jak to dopadlo.

3) Nejlepší bude volba této ortophoto scenérky, autogenu, nějakých letišť, a 3D terénu třeba z produktu FSGlobal (údaje o výšce terénu). Do budoucna bych chtěl ještě udělat silniční a železniční síť dle openstreetmaps tak, aby nám mezi autogenem korektně jezdila autíčka a vláčky, ale teď na to není čas.

PB
By AB1Vasek
#113164
Díky za návod, všechno už funguje.

Náhodou jsem narazil na nějaký problém severovýchodně od Červeného Kostelce (Mezi Náchodem a Trutnovem) - viz foto. Textura je zde nějaká tmavá, v dáli už je ale znovu normální, tak se tam zkuste někdo vydat jestli to náhodou není jenom nějaký můj problém??

Obrázek

Jinak to vypadá pefektně, možná jsem letěl někam kam nemám :-)

Ještě byh se zeptal, jak doplním autogen VFR ČR třeba jen výsekem vytvořeným někým jiným? Například Krkonoše?

Letu zdar!
By AB1Vasek
#113166
Pavle, asi jsem se špatně vyjádřil...

Tvůj autogen jsem již nainstaloval. Vedle toho jsem ale zjistil že existují i jiné autogeny - mě zajímalo, jestli je možná instlace toho jiného autogenu (například ty Krkonoše) tak aby překryly ten tvůj v oblasti \"její působnosti\". Jestli to teda někdo někdy zkoušel... :-)

Ty čtverce na Broumovsku-náchodsku někdo nezkoumal?
Uživatelský avatar
By Pavel
#113167
Aha, chápu. To by autor toho autogenu musel udělat \"falešnou\" scenérku v té oblasti, která by neobsahovala žádné textury, ale donutila by tam FSku použít ten jeho autogen. Asi by to zrovna jednoduché nebylo a já nevím, jak to udělat.

PB
By manuylov
#113192
Ahoj vsichni,
Nemate nekdo aspon videjko, jak to vypada? (na youtubu jsem to nenasel)
Uz to stahuji od soboty z ulozto, kde mimochodem mam kredit, ale nekolikrat se mi to tesne pred koncem zastavilo a odmitlo stahovat dal, takze jsem musel zacinat znovu. Hlavne, to dela, kdyz stahuji vice souboru najednou.
Jinak autoru obrovsky respekt a velke podekovani.
Uživatelský avatar
By Pavel
#113194
Ulozto: větší soubory občas blokuje antivir, mě to takhle před koncem padalo při uploadu - musel jsem vypnout Avast (resp. nastavit do něj výjimku na program, kterým to stahuju).

PB
By manuylov
#113245
Dekuji autorovi za skvely vysledek a mam par otazek:
1) Jak docilit, aby ortomapy byli videt z vetsi dalky. V dobrem rozliseni to vidim jenom kdyz jsem v bezprostredni bllizkosti od objektu. Hlavni problem je, ze mesta (i velke) jsou tak rozmazane, ze nejsou poznat a nejdou pouzit jako orientacni body. O rybniku ani nemluvim. Pozor, nastaveni \"Level of detail radius\" (\"display high detail at a distance\") (Settings - Display -> Scenery) mam nastaveno na maximum (Large). Zkousel jsem taky vypinat autogen apod. Neznate nejaky trik?
2) V jakem rozliseni jsou tyto ultra-HD ortomapy? 1 metr? 60 cm? Spravne to chapu, nastavuje se to nastaveni \"Texture Resolution\"?
By AB1Vasek
#113246
Abys neměl rozmazané textury, je třeba mít správně nastavený anizotropní filtrování v ovladači grafické karty.

1. Ve FSX v nastavení grafiky si zaškrtni \"Filtering\", a nastav na \"anizotrophic\".

2. V ovladači grafické karty (nejspíš u hodin na liště vpravo dole) - nVidia/ATI/Catalyst, .. si změn anizotrofní filtrování na 8x nebo 16x.

Vyšší filtrování asi nemá smysl, protože to na vykreslování terénu ve FSX už stejně nemá vliv..

Ale bude to určitě lepší, uvidíš ;)

Rozlišení je 1m na pixel, já mám ve FSX nastaveno 7cm, kvůli texturám mimo ČR pro ORBX Global. Záleží co máš za hardware ...
By AB1Vasek
#113247
Luboši, zajímalo by mě jak si toho docílil, že ti tam jezdí auta? Mě na ortomapě nic nejezdí :-)

Mám FSX Acceleration, FTX Global, a pro ČR VFR Ortofoto+autogen.
Uživatelský avatar
By Pavel
#113248
[quote="Luboš Kučera (LK 154)"]Tak ještě dva slíbené přídavky, oba 30 sec (nemám reg. verzi FRAPSu).

http://youtu.be/6E3csYQG--Q
http://www.youtube.com/watch?v=ddRF_hoFid8[/quote]

Super, ale u toho druhého ti v 8. sekundě problikne takový divný polygon jakoby ve vzduchu vedle letadla - na to je jednoduchý fix - jdi do FSX/Autogen, otevři Default.xml a hned na prvním řádku změň 3) na 4) (tedy utf-16 na utf-8). Řeší to docela dost problémů.

PB
#113251
[quote="AB1Vasek"]Luboši, zajímalo by mě jak si toho docílil, že ti tam jezdí auta? Mě na ortomapě nic nejezdí :-)

Mám FSX Acceleration, FTX Global, a pro ČR VFR Ortofoto+autogen.[/quote]

Jistý si nejsem, ale myslím, že je to tím, že mám pod tím zapnutý UTX (respektive některý jeho části).
#113252
[quote="Pavel"][quote="Luboš Kučera (LK 154)"]Tak ještě dva slíbené přídavky, oba 30 sec (nemám reg. verzi FRAPSu).

http://youtu.be/6E3csYQG--Q
http://www.youtube.com/watch?v=ddRF_hoFid8[/quote]

Super, ale u toho druhého ti v 8. sekundě problikne takový divný polygon jakoby ve vzduchu vedle letadla - na to je jednoduchý fix - jdi do FSX/Autogen, otevři Default.xml a hned na prvním řádku změň 3) na 4) (tedy utf-16 na utf-8). Řeší to docela dost problémů.

PB[/quote]

Díky za tip. U mne ve složce autogen je pouze defaultold.xml a jeho první řádek vypadá: ,
ta 3) už u toho není.
By manuylov
#113257
[quote="AB1Vasek"]Abys neměl rozmazané textury, je třeba mít správně nastavený anizotropní filtrování v ovladači grafické karty.

1. Ve FSX v nastavení grafiky si zaškrtni "Filtering", a nastav na "anizotrophic".

2. V ovladači grafické karty (nejspíš u hodin na liště vpravo dole) - nVidia/ATI/Catalyst, .. si změn anizotrofní filtrování na 8x nebo 16x.

Vyšší filtrování asi nemá smysl, protože to na vykreslování terénu ve FSX už stejně nemá vliv..

Ale bude to určitě lepší, uvidíš ;)

Rozlišení je 1m na pixel, já mám ve FSX nastaveno 7cm, kvůli texturám mimo ČR pro ORBX Global. Záleží co máš za hardware ...[/quote]

Diky moc. Nastaveni grafiky zabralo. Je to o uz neco lepsi =) V nastaveni ovladaci nVidia jsem to jeste nenasel. Stahoval jsem taky nejake updaty a dalsi software ze stranek Invidia, ale zatim nic.
By filip1502
#113363
Zdravím, mam problém viz foto. Uz se to tady na fóru řešilo , ale nikde jsem se nedočetl výsledek co s tim udelat. Když jsem to instaloval na PC tak to bylo v pohodě ale teď mam Imacka a zkousim na něm FSX. Tak nevim zdo ten problém neni prave tim applem. Ale zas výkonostně by problém byt nemel...
Díky za radu
By filip1502
#113366
jo jo to jde. a prave je pecka ze mac je strasne naslapanej.... takže mam vse nastavený jako na ORBX . Plus koupený addony plus REX PMDG a jiný kravinky a drzi se mi to stale v 30 FPS.kde teda mam nastavenej strop..
Uživatelský avatar
By Pavel
#113367
Tak si ještě vyplň jméno do profilu a bude to fajn, díky. Spíš by mě zajímalo, jestli to je fakt MACem, nebo kdyby sis ze stejného HW postavil normální počítač, tak by to jelo uplně stejně :)

PB
By filip1502
#113368
Jméno doplněno a omluva ze tady otravuju s příspěvkem . Kamarad od kterého jsem Macka koupil mi tam instaloval bootcam ( odděleny systém v podstatě novy OS ) takze bud zapnu apple nebo windows. Nainstaloval mi tam fsx a servis pack. A teď jsem zjistil ze servis pack tam neni. Takze problem vyřešen ;-) No a teď budu zkoušet nastavení jak v FSX tak v .cfg .
By filip1502
#113369
3.2GHz quad-core Intel Core i5 processor (Turbo Boost up to 3.6GHz) with 6MB L3 cache, memory 16 gb a NVIDIA GeForce GTX 775M graphics processor with 2GB of GDDR5 memory
..... Jelikož jedu na tom windows tak je to trosku pomalejší než když bych jel na IOSu. Ale stále je to asi určitě rychlejší než na na normálním compu. Nehledě na to ze to vezmu do jedné ruky a je v tom vše. Proste jabko;-)
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16