Forum zaměřené na vše o letadlech, sceneriích, addonech a ostatním z Microsoft Flight Simulatoru.
Uživatelský avatar
By Schindler
#112013
[quote="Michal Z."]Nešlo by se tu nějak rozumě domluvit, aby nějaké velké seedování (od všech co to maj stažený) bylo třeba každou středu od 17-18:00 do cca 20:00 ? stahovat 55GB rychlostí kolem 50-100kB/s je fakt nuda, hodilo by se mi aby to letělo kolem 10-20MB/s.[/quote]

Vtipálku. 10-20MB/s ti nikdo takhle nenaseeduje. I když jsem uploadoval ve škole, kde je upload cca. 270Mb/s, tak se to nedostalo snad nikdy přes 6MB/s, většinou mnohem nižší - no není se čemu divit když torrentí celá škola :D

Když mi někdo poradíte, jak obnovit seedování, když už jsem to vymazal ze seznamu, tak to od zítra pustím.
Uživatelský avatar
By Pavel
#112014
Stáhni si ten torrent znova, a až se tě to bude ptát kam chceš stahovat, tak vyber složku kde to máš, ono si to ty soubory zkontroluje a rovnou to naskočí na 100% a seedování, aspoň u uTorrentu to tak je...

PB
By MLorol
#112018
[quote="batmaster"]Přišel už někdo na to, jak spravit to rozmazávání textur ve větší (než malé) vzdálenosti?
Mám stejně jako PB ostro pod letadlem a 3-5 km ode mne je rozmazáno. :([/quote]



Ja zatiaľ testujem a hľadám na internete riešenia. Toto som objavil okolo nastavenia FSX a PC:

http://www.fsxslovakia.szm.com/nastavenia.html

Nemám teraz veľa času hrať sa s nastavením, no príležitostne budem skúšať.
Uživatelský avatar
By Michal Z.
#112019
To: BS - jasný, že né jedna osoba pustí 10-20mb/s, ale já co mam doma optiku 1Gbit tak na stahování od X lidí najednou mi nedělá problem dosáhnout takovou rychlost - pak už to spíš brzdí zapisovač disku :D

Proto čim víc lidí to seeduje tim dřív to budu mít stažený a já to pak mužu seedovat ostatním defakto na jejich maximální download rychlost co mají od poskytovatele.
By AshBird
#112020
putovní Flash se po putování po několika členech VATSIM vrací ke mě a dále poputuje do Přerova. Tak pokud máte někdo zájem, tak ten člověk z Přerova ji pošle k vám.
By eddiex
#112021
[quote="dash"]ano, ale ty odkazy jsou na starou verzi, ne? tu už mám... ;-)
a chci se zeptat, jak vypadá nová verze v noci? taky tolik "svítí"? ;-)[/quote]

Ahoj.
Mam stazeno z ulozto a bez problemu.

Odpoved ohledne "nocniho sviceni", tak bohuzel ano. V noci to sviti jako podsviceny globus. To je velka skoda.
By Anton
#112024
Proč chceš lítat v noci? Na to nepotřebuješ VFR s tímto rozlišením.

[quote="eddiex"][quote="dash"]ano, ale ty odkazy jsou na starou verzi, ne? tu už mám... ;-)
a chci se zeptat, jak vypadá nová verze v noci? taky tolik "svítí"? ;-)[/quote]

Ahoj.
Mam stazeno z ulozto a bez problemu.

Odpoved ohledne "nocniho sviceni", tak bohuzel ano. V noci to sviti jako podsviceny globus. To je velka skoda.[/quote]
By eddiex
#112034
[quote="Anton"]Proč chceš lítat v noci? Na to nepotřebuješ VFR s tímto rozlišením.[/quote]

Tak ja jen odpovedel na otazku jak to vypada v noci.
Ta stara byla fakt podsvicena a tato nova je taky tak.
Ale kdyz se teda ptas, tak budiz. Litam I v noci. Proc? Protoze je to pekne. :D Osvetleny autogen, po silnicich jezdi osvetlena auta atd atd. Treba nocni mesto s auty, domy, semafory. Je to proste pekne no. Co je na tom? A to vse samozrejmne na ortofoto podkladu. jen teda pravda, ze na podsvicene orto to neni dobry. Myslim, ze prave o to "dashovi" slo.
Proto jsem mu odpovedel, aby to vedel driv nez stahne 55Gb.
By Bob
#112045
Kdo jste z Ostravy či blízkého okolí a měli byste zájem, mám staženo celé. Bydlím v Porubě a po dohodě by nebyl problém přetáhnout na HDD nebo flashku/ky. Případná dohoda přes mail nebo SZ.
Uživatelský avatar
By Michal Z.
#112047
Takže 55GB úspěšně staženo a plně funkční + k FSX mi ta ortofotomapa dokonce přidala FPS ! v defaultu jsem měl maximálně 25-30fps a teď po nahrání mam pevných 45-50fps ! uvidim ještě jakej vliv nato bude mít AS, ale jinak příprava na VFR extrémě dobrá ! :)

Jen rychle stručně - vyřešil z vás někdo jak upravit tu rozmazanou krajinu v dáli ? Kdybych to měl ostrý cca do 30km tak bych se asi začal modlit :D
By ASG29
#112051
[quote="Michal Z."]Takže 55GB úspěšně staženo a plně funkční + k FSX mi ta ortofotomapa dokonce přidala FPS ! v defaultu jsem měl maximálně 25-30fps a teď po nahrání mam pevných 45-50fps ! uvidim ještě jakej vliv nato bude mít AS, ale jinak příprava na VFR extrémě dobrá ! :)

Jen rychle stručně - vyřešil z vás někdo jak upravit tu rozmazanou krajinu v dáli ? Kdybych to měl ostrý cca do 30km tak bych se asi začal modlit :D[/quote]
Ja vam nevim, co s tim delate, ale ja to mam asi jako v realu: v 300 m AGL mam ortho ostre v okruhu zhruba 10 kilometru, pak uz se to rozmazava, ale z te vysky ani v realu nerozeznam co je deset kilometru predemnou... A z vetsich vysek se to rozostruje vse stejne - samostatny strom nenajdu, ale vsechno dulezite vidim stejne dobre jako kdybych letel v realu.
A to mam ATI.
Pravda, litam do 110 KIAS.
Uživatelský avatar
By Datum13
#112060
Anton to je ta nova Orto? to chci taky ale na tomhle netu to teda stahnout bohuzel nemuzu, to me to prijde rychleji poslat z cech nez to stahnout:)

se docela divym ze mas nastaveno jenom x16 barev a ne x32, co ti to udela kdyz das na x32, jinak i s x16 to orto vypada slusne;)
By eddiex
#112071
[quote="Anton"]Ale pak mu stačí tohle:
VFR Czech Republic 4m/pix. A nepotřebuje stahovat 55Gb.[/quote]

Tak to prece zalezi na vice faktorech. Jestli tam ma osazene nejake objekty, doplňky , třeba Ultim. Terrain pod tim, aby mu jezdily auta atd atd. To lepsi rozliseni se vždycky muze hodit z vice duvodu. Mi se třeba urcite hodi. :D
Ale nechapejte to jako pokus o flame !! Jen proste mi ta jeho puvodni otázka prisla rozhodne relevantni, tak jsem mu jen odpověděl. Mi to totiž taky dost vadi to podsviceni. Ono totiž nejde jen o "hlubokou noc". Graficky "binec" to podsviceni zacina delat uz při soumraku, ještě za svetla. zacnou nektere casti prosvětlovat a nektere ještě ne apod., a pusobi to velmi rusive. Pritom let na rozhrani dne a noci je prece krasny moment ne? Urcite je dobře, ze tu ta ortofoto je ! To nechci nijak zpochybnit!!!
By eddiex
#112072
[quote="ASG29"]Jakékoliv ortho snad bude v noci k ničemu, když nebude mít "noční textury"...[/quote]

Jak se to vezme. Ano i ne. Ano v pripade, ze je to v noci podsvicene. Vsechno se tim prevraci do uplne "podivného" svetelneho vzhledu. Obloha cerna a zem jako osvetlena prudkym sluncem.

Naproti tomu když tedy není k dispozici primo nocni textura, tak to muze byt udelano tak, ze to proste cele je jako ve dne, ale tmavne to plynule vic a vic. Az do hodne tmava - skoro do uplne tmy. Pokud na takovy podklad mas autogen, autíčka, poulicni svetla, tak to pusobi a funguje dohromady relativne VELMI dobře.

Popravde nevim, jak se to da udelat, ale jde to. Beskydy, Caslav, Praha, Prerov jsou takto udelane. Ve dne den a v noci téměř tma. A ani jedna oblast taky nemá nocni textury. Je rozdil mezi "nocni texturou" a tmou.

Ja delam ortofoto taky, a presne takhle.
Hlavne se prosim nikdo nerozhněvejte. Ja se jen snazim vysvětlit to malo, co o tom vim z praxe. Jsem laik, ne graficky odbornik..

Moje tuseni je takove, ze prave když se zadaji požadavky na vytvoreni denní i "nocni varianty" třeba v FSETu a nocni zdroj není k dispozici, tak to vytvori prave ono celkove podsviceni.
Ja když delam orto, tak prave uplne vypnu požadavek na vytvoreni nocni varianty a výsledek je jak jsem popsal drive - den-svetlo, noc -tma.

Však si to zkuste třeba na tech Beskydech, nebo Caslavi a uvidíte, co mam na mysli. Pozor, ale tuto celkovou CR musite uplne deaktivovat při tom testu. Jinak se vam to v noci smicha i zespod a sviti to taky cele.
Autogen od PB, spolu s dalšími "nocnimi" doplňky cini "tmavou " noc celkove normalne použitelnou a peknou, vcetne moznosti vizualni orientace.
By ASG29
#112075
Ja myslim, ze prave maji tyhle mala ortha nocni texturu. Kdyz jsem delaval repainty a upravoval panely, tak jsem musel (pokud nebyl) pridat jeden kanal cely cerny.
By eddiex
#112085
Nemaji Vaclave. Ten Prerov teda urcite nemá - ten jsem delal ja. A ty ostatní téměř jiste nemaj. Laboroval jsem s tim docela dost. Udelal jsem i sadu jaro, leto, podzim, zima, hard zima, noc. Sezonni textury vypadaly skvele, ale jen z vysky nad 2500ft. Vzdycky, když jsem zadal i noc, tak se to podsvetlilo. Jo kdyby někdo dokazal upravit ten script který se pouziva v FSET, tak by to dokázalo udelat takove rekneme falesne nocni textury. Jenze to je nad moje vedomosti a schopnosti.

Třeba zimni krajina vypadala z 2500ft uplne kouzelne realisticky. Pritom to taky byl vlastne jen fake. Tedy zimni krajina vytvorena za pomoci scriptu z letni ortofotky. Jenze problém je množství dat. Tam kde jedno bgl pouze s letni denní texturou zabira asi 125 mb [mam to vse v 0.5m/pix], tam ta sama oblast v jednom bgl full sezony ma 550mb. To se zda byt neprijatelne....
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 16