Forum zaměřené na vše o letadlech, sceneriích, addonech a ostatním z Microsoft Flight Simulatoru.
By ASG29
#109441
Po instalaci An-2 jsem zkusil odladit FSX podle uvedeného návodu ( https://dl.dropboxusercontent.com/u/526 ... 0Notes.pdf , co se týče ATI). Všechno je krásně ostré, i ortho se zaostřuje. Jen ale nevím, jak odstranit to šílené kolísání fps. Mám to nastavené na max. 30 fps, což dodržuje, ale lítá to od nějakých 5 do 30 fps. Čím by se to dalo napravit?
By Bob
#110793
Po nečekaném odchodu SSD do kytek jsem nainstaloval W7 PRO/64 na nový HDD, nejnovější verze ovladačů atd. Pak čistá instalace FSX dle návodu zde: Návod

Mezi jednotlivými kroky instalace šel vždy FS spustit (fullscreen). Pak jsem doinstaloval nejnovější C++ a dále se chystal k ladění samotné FS.
Bohužel se od samotného počátku potýkám s tímto problémem. FS se spustí, v úvodním menu vyberu letadlo, letiště a spustím let. Ten se jakoby normálně načítá, ale obrazovka poté zůstane buď ve stavu dle screenu Screen anebo úplně zčerná. Přitom jsou slyšet zvuky, letadlo (které ale není vidět) reaguje na přidání plynu, jsou slyšet zvuky klapek atd., jen není obraz. Při stisku ESC se objeví klasický dialog - ukončit, pokračovat, analýza, popř. při ALT+F4 potvrzení k ukončení FS. Při ukončení letu se opět objeví úvodní menu s tím rozdílem, že okno s letadlem je již černé.

Čili problém vidím v 3D zobrazení na výstupu z grafické karty ATI Radeon 5570. Vím, že pro FS je doporučována nVidia, ale na změnu teď není vhodná doba a navíc před havárií HDD jsem s touto sestavou vcelku bezproblémově létal. Budu vám vděčný za jakýkoliv nápad, již jsem poměrně zoufalý. Díky. RT.
Uživatelský avatar
By Lapak
#110794
Pokud jsi ještě nezkoušel, tak nový DirectX řeší hodně problémů a často je opomíjen v těch návodech. Pak bych taky zkusil starší ovladače GK, já měl taky problémy se zobrazením na Intel HD 4000 a po týdnu zkoumání jsem to vyřešil tím, že jsem stáhl asi půl roku starou verzi ovladačů, které ještě neobsahovaly nějaké nové vychytávky na akceleraci videa nebo co a všechno začalo fungovat...
By Bob
#110798
Tak problém díky Jakubovi doufám vyřešen. Místo aktuálních Catalyst 13.9 jsem použil starší ověřenou 12.4 a ejhle - vše funguje! Díky za radu, konečně se mohu pohnout z místa. Ne vždy nejnovější rovná se nejlepší:-)

Pro PB: V okně jsem byl, viz screen v předchozím postu, při pokusu o fullscreen a zpět to většinou skončilo fatal errorem s chybujícím modulem \"window.dll\"...
By Kuba5
#110804
Já mám zrovna dneska úplně stejný problém. V FS9 strašně padaly FPS a v FSX se mi načte jen černá obrazovka, ale jdou slyšet zvuky... mám AMD HD7770 a vše bylo v pořádku, jenže včera jsem instaloval nějaký ovladače kvůli BF4 a od tý doby to nějak zlobí, tak všechny odinstaluju, nainstaluju taky nějaký starší a snad to půjde.
By Bob
#110805
V příspěvku č. 177 je odkaz na návod k vyštelování FS a v něm jsou doporučovány Catalyst verze 13.4, tak jsem je ještě odpoledne než jsem šel na noční zkusil a fungovaly, tak zkus třeba ty. Verze 12.4, o které píši minule, už je přeci jen postarší...
Uživatelský avatar
By Kučera
#111104
Ahojky, rozběhal jsem FSX pod Win. 8 ale jsou problémy s instalací scénerie LKPR okolí včetně třech budov skladiště u RWY24 jsou OK, ale vlastní budovy letiště jen plošné zobrazení, nemáte někdo zkušenost nebo radu, zajímavé na LKKV budovy letiště OK ale vlastní poloha letiště na samostatné náhorní plošině.
Uživatelský avatar
By Schindler
#111107
[quote="Kučera"]Ahojky, rozběhal jsem FSX pod Win. 8 ale jsou problémy s instalací scénerie LKPR okolí včetně třech budov skladiště u RWY24 jsou OK, ale vlastní budovy letiště jen plošné zobrazení, nemáte někdo zkušenost nebo radu, zajímavé na LKKV budovy letiště OK ale vlastní poloha letiště na samostatné náhorní plošině.[/quote]

Ahoj,

jsem uživatelem Windows 8, ale mohu potvrdit, že jsem FSX na pár počítačích rozjel, ale nevím, jestli tě úplně chápu. Mylíš to tak, že se ti nezobrazuje letištní terminál atp? ... Jinak jsem to nedávno řešil s jedním pilotem a bylo to sníženými detaily, resp.sníženým vykreslováním budov nebo jak to tam je - nazpamět si to nepamatuji ...
Uživatelský avatar
By Kučera
#111108
Bedřichu dík za info, ano nezobrazuje se mi terminál, budova u radru a ty haly u RWY24 ano a to mne mátlo. Pohledám v nastavení, zatím ať dělám co dělám nejde. Alespoň že vím že chyba je u mne a taky že FSX běhá pod win. 8. Něco jsem pohledal na Goog.
Srdečný dík.
Uživatelský avatar
By Pavel
#111109
Šoupátko \"Scenery complexity\" jest vpravo? Tím se tohle ovládá. Ve Varech (LKKV 2013) se domečky apod zobrazují pořád, neboť jsem díky své lenosti tyhle možnosti skrytí objektů při nižší scenery complexity nenastavil.

PB
Uživatelský avatar
By Kučera
#111111
Dík za radu, samozřejmě když mne tlačila židle, provedl jsem přeinstalaci scénérky LKPR a je to OK. Omluva za trapné zdržování.
By Amigo
#111847
Ahoj nesetkal se někdo z Vás s tímto problémem?
Po suštění letu ve FSX mně nejde zvuk a klávesnice. Když kliknu myší, rozjede se vše na OK.
Po každých 30-ti vteřinách se mi pauzne a rozjede se pouze zase myší (klávesnice a knipl nereaguje).
Zkoušel jsem i přeinstalaci.
Díky za každý tip.
By dash
#111851
jako by se ti automaticky přepínaly okna...

když v nastavení fsx - záložka General odškrtneš \"Pause on Task switch,\" nemělo by ti to simulator už pauzovat. Pak zkus hrát se simulátorem v okně (ALT + Enter). Osobně bych tipoval, že máš zničenou klávesnici, která se ti to automaticky snaží přepnout :-D nebo nějakej vir... ;-)

možná zkus ještě proklepnout ovladače klávesnice, myši, joye apod., tohle se obvykle radí, ale málokdy je v tom problém. ;-)
Uživatelský avatar
By Datum13
#111854
MB spis si myslim ze je chyba nekde jinde s kterou jsem se zaobyral v nedavne dobe, ALT+Enter nepomuze, to ze mu nejde zvuk+klavesnice ale pokud klikne mysi na okno FSX tak se to rozjede je pricinou nejakeho soft/driveru ze aktivuje znovu Windows z backgroundu.

na tenhle problem je malinko slozitejsi a pracnejsi hledani, musis vypnout vsechny softvery a drivery ktere se nacitaji pri spousteni windows a zjistit ktery driver ti dela to ze aktivuje windows, rychle reseni je:
spustit prikaz msconfig vyskrtat vsechny services a testnout jestli se to zlepsi, pokud je to stejne tak je to neco v startupu

ja jsem vysktral vsechno z services/startup a zacinal jsem v services povolil prvni polovinu a testnul pokud v poradku zase povolil jednu polovinu z te nepovolene poloviny ale pozor ne vsechny services je zapnuto i pri normalnim chodu windows, udelej si poznamku ktere serv. jsou standartne spusteny, podotykam aby jsis zaskrtl Hide all Mrkvosoft services

nemam ceske windows, mozna je ve vasich windows v ceskem jazyce, kdyztak me opravte

DODATEK u me to byl TP-Link Wireless Configurator a tusim i KiesAirMessage
By Amigo
#111897
Díky za rady. Asi to bylo TP linkem. Už to sice jede, ale blbý je že bez netu :-(
Uživatelský avatar
By Datum13
#111901
[quote="Amigo"]Díky za rady. Asi to bylo TP linkem. Už to sice jede, ale blbý je že bez netu :-([/quote]

TP-link nepotrebujes, nech to vypnuty(nedoporucuji odinstalovat z duvodu drivers pro kartu) a pouzij defaultni windows wi-fi pripojeni
Uživatelský avatar
By LupinusCor
#111958
Ahoj,
používám na FSX+IFLY 737FPE SP3,2, notebook HP Pavilon dv7, s grafickou kartou Radeon HD 6770M . S toto kombinací jsem celkem spokojený, snad jediné dva problémy jsou 1) Šipky, které označují cestu na stojánku, nebo RWY jen probliknou. A druhý je ten, že noční scenerie LKPR 12-30 se špatně zobrazují texury(v \"nočních hodinách\"). Chtěl jsem poprosit, zda-li nemáte někdo z vás stejné trable, popřípadě stejnou GK(její nastavení a nastavení FSX). A ještě jsem se chtěl zeptat, přemýšlím nad nákupem PC, kde bych chtěl mít 2x Nvidia zapojené do SLI. Máte to také někdo tak?
Díky Jenda
Uživatelský avatar
By martinz
#111978
Na více monitorů je AMD které jich umí 6
Uživatelský avatar
By Datum13
#111979
[quote="LupinusCor"][quote="Pavel"]SLI je FSce k ničemu... Před nákupem nového PC mrkni na http://www.simforums.com/forums/the-fsx ... 46211.html

PB[/quote]

K ničemu? Nejde mi o nárúst výkonu, ale o možnost připojit víc monitorů.....[/quote]

O kolik monitoru se tady mluvy? Pokud jenom o dva tak aby jsi měl některe panely na druhém tak staci 1 karta. Pokud ale chceš 3 monitory jenom na scenery bez panelu tak bych rozhodne 2 karty nedoporučoval. Na to sloužící jine zařízení;) a ja osobne bych ATI kartu nedoporučoval jak už je i zmineno ve článku který zde PB uveřejnil
Uživatelský avatar
By marenadl3
#112292
V poslední době se mi stává, že vždycky cca 15 mil před přistáním mi FSX bez hlášení chyby prostě spadne. Prostě pořád jede, ale za 5 sekund spadne bez odezvy. Vždycky blízko před letištěm, ať letím LKPR-LKMT a nebo LKPR-LLBG (dnes). Nevíte, čím to může být?
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 13