Forum zaměřené na vše o letadlech, sceneriích, addonech a ostatním z Microsoft Flight Simulatoru.
#128946
[quote="Jakub Hostacny"]
Mozno hlupa otazka ale kde sa to zapina konecny stav ako som mal poslacane gombiky je v linku nad screenshotom
[/quote]

No podle screenshotu vypada, ze jsi to mel zaple, je divne, ze na Unicomu jsi nemohl nic psat?  Nezkousel jsi zavolat na freq, jen o radio check? Protoze i vPilot registroval z PMDG tvoje nastaveni...
#128947
Ahoj, můžeš si prosím zkontrolovat nastavení rádiového panelu? vPilot umí číst jeho nastavení a podle toho se chovat (viz obrázek níže, kde mám sice naladěný UNICOM, ale mikrofon mám přepnutý na pravé rádio, takže bych vysílal na 127,800). Podívej se, jestli máš zapnutý mikrofon a příjem.

Popřípadě v CDU jdi do PMDG SETUP - OPTIONS - SIMULATION a na stránce 8 nastav SIM COMMS DISABLED na NEVER.
Přílohy
01.JPG
01.JPG (182.05 KiB) Zobrazeno 5050 x
#128948
[quote="Pavel Kubáč"]
[quote="Jakub Hostacny"]
Mozno hlupa otazka ale kde sa to zapina konecny stav ako som mal poslacane gombiky je v linku nad screenshotom
[/quote]

No podle screenshotu vypada, ze jsi to mel zaple, je divne, ze na Unicomu jsi nemohl nic psat?  Nezkousel jsi zavolat na freq, jen o radio check? Protoze i vPilot registroval z PMDG tvoje nastaveni...
[/quote]

Skusal som vobec nic. Po stalceni ppt gombiku sa vobec nic neudialo

[quote="Jakub Kolář"]
Ahoj, můžeš si prosím zkontrolovat nastavení rádiového panelu? vPilot umí číst jeho nastavení a podle toho se chovat (viz obrázek níže, kde mám sice naladěný UNICOM, ale mikrofon mám přepnutý na pravé rádio, takže bych vysílal na 127,800). Podívej se, jestli máš zapnutý mikrofon a příjem.

Popřípadě v CDU jdi do PMDG SETUP - OPTIONS - SIMULATION a na stránce 8 nastav SIM COMMS DISABLED na NEVER.
[/quote]

No radio som mal aj v takej polohe a nefungovalo. To nastavenie CDU vyskusam dik.
#129152
Vref nemá se vzletem nic společného. Vref je tzv. treshold speed, čili rychlost nad prahem dráhy při přistání (výpočet: 1,3x pádová rychlost v přistávací konfiguraci při dané přistávací hmotnosti).

OK
#129153
[quote="Jakub Hostacny"]
Ahojte tak zasa raz ja. Este nedavno mi po vyplneni vsetko v FMC a po zadani klapiek do take off page hodilo referencne v rychlosti. Zrazu z nicoho nic to tie vref neudava. Vie mi niekto prosim poradit.
[/quote]

Máš v FMC zadané údaje na stránce Perf init - vzletovou hmotnost atd?
#129459
[quote="Jakub Hostacny"]
Ahojte tak zasa raz ja. Este nedavno mi po vyplneni vsetko v FMC a po zadani klapiek do take off page hodilo referencne v rychlosti. Zrazu z nicoho nic to tie vref neudava. Vie mi niekto prosim poradit.
[/quote]
Jestli  to správně chápu tak to ti FMC nedává V1, Vr a V2. Zkontroluj jestli jsi zadal  RWY ze které startuješ.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7