O tvorbě scenerií, letadel a jiných addonů do MS Flight Simulatoru.
#113841
Nějak jsem měl chvilku času a říkal jsem si, co bych asi tak mohl naprogramovat do FS. Chvíli jsem přemýšlel a nakonec jsem se rozhodl naprogramovat instruktorskou stanici. Instruktorských stanic pro FS je hodně a některé jsou velmi kvalitní, ale žádná se nedá ovládat dálkově přes internet, což může být nevýhodou.

Remote Instructor Station (RIS) je tedy instruktorská stanice pro FS9, FSX, P3D (do budoucna i pro XPlane), která komunikuje s klientem přes internet a s FS pomocí FSUIPC. Funguje to tak, že si klient (pilot) si pustí aplikaci, napíše při spuštění své jméno a všechno ostatní se provede za něj - tedy připojí se na webový server, zavede se session, nahrají se tam data o pilotovi a program začne číst data ze serveru v nastaveném intervalu. Na druhé straně je webová aplikace, do které se přihlásí pouze pověřené osoby. Zaprvé zde mohou nastavit chování aplikací, jako třeba v jakém intervalu se budou stahovat klientovi data ze serveru, jak dlouho je platná session atp. Dále tam je seznam připojených klientů, instruktor si vybere ze seznamu session (tedy připojení pilota) a zobrazí se mu tam nějaké informace o session a dále seznam možných ovládacích prvků simulátoru. Na této stránce tedy třeba zvolí porucha motoru - druhý motor a klientovi se to projeví v FS.

Dnes jsem to doprogramoval do fáze, kdy by to mělo fungovat, ale jednou za čas se objeví chyba a tyto chyby se musí odstranit. Dále se ještě musí doprogramovat to, aby se odesílaly na web i informace z FS, nejen do FS - třeba rychlost, výška atp.

Dá se naprogramovat to, co dovolí FSUIPC. Záměr je to, že to budou moci využívat instruktoři ČSAV při letech se žáky, zatím to je tedy teprve u Pavla Kubáče a Jakuba Koláře. Ale nebude problém to šířit dál. Překopírují se soubory na vlastní server a nastaví se adresa serveru programu.

A proč to sem píšu je to, že hledám někoho, kdo má čas, rád si zařádí a má nápady, co by se tam mohlo ještě přidat - zatím jsou tam nějaké základní funkce. Takže kdo byste mi chtěl pomoci s testováním, laděním a rozšiřováním, tak mi napište :)

... Fotky jako rychlá ukázka funkčnosti ... Pro klienta ta konzole stačí, je to spíše informativní než aby to bylo pro klienta k něčemu dobré. Popisky jsou v názvu souborů. My to zkoušeli a při aktualizaci každou sekundu to má datový tok přibližně 0,1 MB/s.
#113844
[quote="Pavel"]Porucha hybnosti? Hybnosti? http://cs.wikipedia.org/wiki/Hybnost

PB[/quote]

Asi to je blbé slovo, ale v tom momentě mě nic jiného nenapadlo. Každopádně se jedná o to, že nebudeš mít možnost hýbat s klapkami, spoilery a podvozkem - podle toho, co zvolíš. FSUIPC totiž neukousne dvě hodnoty v jednom offsetu, a tyhle tři události jsou toho důkazem ... Jeden offset a do toho více událostí.
#113845
Flight controls, jasný. Bacha na to, že pokud to takhle přes FSUIPC blokneš, tak to bude rozbité jen pokud má pilot přikalibrován joystick přes FS menu - controls. Pokud má pilot nakalibrované osy joysticku ve FSUIPC přes Axis calibration, tak mají vyšší prioritu než tato failure a řídit to půjde (alespoň takto blbě se to chová u nás ve škole po WideFS).

PB
#113846
Tak teoreticky se možná dá nějak odpálit celá osa zařízení, takže by se zjistilo, jakou osu to využívat, a tu po dobu této události nechat odpojenou. Ale nevím, jestli to tak vůbec jde.
#113859
[quote="Pavel"]Ale jo, pěkné. Přidej tam funkce na ovládání všech offsetů 737NGX :)

PB[/quote]

Abych se k tomu vrátil ... Určitě tam budu posílat nějaká potřebná data z FS pro pozorování (rychlost, vertikální rychlost, výška, kurz, naladěné COM, NAV, ADF, nastavené hodnoty na autopilotovi, pozice klapek, spoilerů, podvozku ...). A samozřejmě další ovládání FS jako ovládání autopilota, COM, NAV, ADF a další, aby to nebylo jen na škodění ... Všechny offsety nevím nevím. Bylo by to pěkné, ale kdybych to měl dělat pro všechny addony, tak bych nad tím strávil mládí. Každopádně se to bude postupem času rozrůstat a měnit.
#118483
[quote="Jan Beneš"]
Ahoj :-) Super myšlenka :-) V úvodu jsi psal ... Fotky jako rychlá ukázka funkčnosti ... žádné jsem neviděl, hodíš sem nějaké? A ještě hledáš "dobrovolníky" ? :-)
[/quote]

Fotka s migrací fóra zmizela a teď ani žádnou nemám, musel bych to stáhnout, spustit ...

V podstatě to je asi nějak funkční v beta verzi, před tím půl rokem cca. jsme to zkoušeli a fungovalo to, ale opravdu jde jen o nějakou jednoduchou aplikaci, nic složitého. Když na to bude někdy čas, tak by se to mohlo udělat lépe.