Vše o simulátoru X-Plane.
Uživatelský avatar
By Alexein
#115797
Ahoj,
létáte někdo tento stroj? http://store01.prostores.com/servlet/x- ... ail?no=398
Včera jsem ho pořídil a jsem naprosto ohromen jak vizuální stránkou, tak samotnou simulací.
Jen by mě zajímalo, kde se shánějí mapy do EFB? Na výběr tam je několik letišť, včetně LKPR, ale je to vlastně jen jakýsi výběr velkých světových letišť. Marně tam hledám LKTB například :) nevíte někdo?
Uživatelský avatar
By Alexein
#115799
Jo takhle :) Já vůbec netušil, že si je můžeš nějak udělat sám...jasně, jsou u toho nějaké ty aplikace v jar formátu(pdf2pngHD,png2map..apod.), tak to zkusím teda naštudovat. Jsem na X-Plane krátce, předtím jsem přes deset let létal na MFS, takže zatím spoustu věcí objevuju. A teda že toho je...

díky ;)
Uživatelský avatar
By Datum13
#115807
Navod je pomerne jednoduchy za pouziti pdf2pngHD prevedes jakykoliv chart do .png a pote pouzijes png2map a pridas si to slozky s .map souborama

ja mam vytvoreny podadresare podle ICAO jako LKPR,LKTB atd a v kazdem mam prislusne mapy, takze nemusis mit vsechny mapy jenom v adresari \"maps\" ale muzes vytvaret i podadresare;)
Uživatelský avatar
By vojav
#115808
Ta mapa v tom je velmi hezká. Ale pro virtuální piloty nepoužitelná. Není nad to mít mapy v ruce nebo na druhém monitoru
( či na tabletu/mobilu/e-booku :) )
Uživatelský avatar
By Alexein
#115812
DT: Díky :)
VJ: Mě přijde celkem dobře použitelná, když je v dobrém rozlišení. Nevidím v tom problém...snad jen, že to není tak \"pohodlný\"a praktický, jako mít něco v ruce
Uživatelský avatar
By vojav
#115813
[quote="Alexein"]DT: Díky :)
VJ: Mě přijde celkem dobře použitelná, když je v dobrém rozlišení. Nevidím v tom problém...snad jen, že to není tak "pohodlný"a praktický, jako mít něco v ruce[/quote]
Přesně, tak jsem to myslel :)
Uživatelský avatar
By Alexein
#115877
Kdyby se někomu stalo, že při rychlém klesání postupně zmodrá kokpit, až nakonec není vidět vůbec nic...tak ste měli špatně nastavený přetlakování a v podstatě ste upadli do kómatu, nebo umrzli :)

\"Q: My screen gets blue and I hear a clattering sound
A: Your virtual self is about to die from freezing - please read the manual how to configure the pressurization and air-conditioning system to have life-supporting conditions in the cabin\"

To je docela masakr, myslel jsem, že mám něco se systémem :)
Uživatelský avatar
By Datum13
#115889
Jak říká Jakub. S klesání to nemá vůbec nic společného. Spíše naopak, tohle se ti stane při stoupání!! Pokud by jsi si přeložil správně odpověď došlo by ti ze jsi měl špatně nastaveno pretlakovani cabiny takže ti chyběl kyslík ve vyší hladině a samozřejmě jsi také zapoměl nastavit teplotu takže jsi umrzl;)
Uživatelský avatar
By Alexein
#115896
To je divný :) By jsem v lh 330, unikalo mi palivo, tak jsem začal klesat a potom jsem asi umrzl. Ale moc mi to nedává smysl, když jsem tam nahoře byl v pohodě...letěl jsem cca 2.5h