Vše o simulátoru X-Plane.
Uživatelský avatar
By Speedy985
#113435
[quote="Deivoos"]No o X-planu už taky chvíli přemýšlim. Jak je to tam se scenerkama (hlavně s LKPR? ) ?[/quote]

Se scenérkama je to v pohodě. LKPR mám od vinila. To je konverze ze starší FSX verze LKPR. Není sice super, ale bohatě stačí. Jinak na: http://x-plane.org/ najdeš jak obchod, fórum a další tisíce souborů free letadel, scenérií a dalších utilitek. Scenérie do X-Plane najdeš i na stránkách vacc daných zemí. Např. vacc slovakia má X-Plane verze pro svoje hlavní letiště. S X-Plane dostaneš už předinstalované scenérie velkých evropských letišť (EDDM, EGLL, EBBR..), které sice nejsou na úrovni payware Aerosoft do FSX, ale jsou velmi pěkné. No a nakonec payware scenérek je už taktéž dost a dost.

Přechod z FSX na X-Plane mě kolikrát stojí pěkný nervy, ale stojí za to. Stáhni si demo a uvidíš sám. Jelikož X-Plane se nezapisuje do registru ve win, tak demo klidně po nákupu X-Plane můžeš smazat pomocí SHIFT+DEL :D

Jinak instalace spousty nových letadel a scenérek je hodně jednoduchá: ctrl+c; ctrl+v a chodí to. To mě na tom hodně baví.

EDIT: free B738 http://www.eadt.eu/
Uživatelský avatar
By Speedy985
#113436
[quote="JKol"][quote="Speedy985"]
Btw. ten pád byl při online letu do LZKZ a po chatu se mě ptal JKol, jestli nepotřebuju pomoc :-)[/quote]
Jojo na ten večer si pamatuju, během 20 minut nám na různých koncích ČR spadly 2 737NG[/quote]

Fakt? Pro mě malá náplast - nebyl jsem v tom sám :)

...A to byl úkol pro vyšetřovatele z úřadu pro vyšetřování nehod v dopravě - NTSB, kteří si položili otázku: Jak je možné, že se vysoce moderní a sofistikovaný Boeing 737-800, pilotovaný vycvičenou a zkušenou posádkou, zřítí za pěkného počasí z nebe zdánlivě bez příčiny....??? Pokud by se jim příčinu nehody najít nepodařilo mohlo by se stát, že by Boeingy 737NG na VATSIMu dolétaly :D
By Araneus
#113523
No, on ten Dash už v porovnání s novějšími addony není taky nic tak světoborného. Určitě z turbopropů co se týče funkčnosti kokpitu je lepší třeba Jetstream 32 (byť má svoje mouchy, co se týče interference s nastavením os jojsticku, ale dá se to celkem v pohodě zvládnout).