Vše o simulátoru X-Plane.
By xmms
#87201
Ahoj
je k dispozici nějaký prográmek, který by zobrazoval moje letící letadlo na mapě? Chtěl bych se tam sledovat kvůli orientaci.
To by se mi hodilo offline a také online na vatsimu i se zobrazením ostatních letadel.

Uvítal bych externí program nebo i plugin do x-plane.
By Nipik
#87202
Ahoj,

Jeden existuje , ale musis letat za VA CSAv, konkretne za sikovnej program Semik, ktery ti zaznamenava delku letu,delku v NM pocet naletanych hodin pod CSAv atd atd zaznamy letu jsou obvykle ve spozdeni 2 minut. Na strankach mas napsano Mapa Letu , kde se zobrazuji veskere lety CSAv (pouze kdyz maji pusteneho Semika) www.csav.cz
Bohuzel o zadnych externic programkach nevim, doufam ze to alespon trosku pomuze :)

...
Tusim ze na mape letu se zaznamenava i na hodnosti Traine, ale nejsem si stoprocentne jist, to az zodpovy zkusenejsi :)

Preji mnoho vzletu a statnych pristani :)

DN

//EDIT: Pokud budes na tomto Foru casteji, tak by bylo dobre si dat misto Nick namu , Real name.. ale jen formalita :)
By xmms
#87203
Data 2 minuty zpožděná nepotřebuju. V nastavení x-plane je Settings --> Data input & output, kde je možné různá data o letadlu ukládat na disk, zobrazovat na displeji nebo posílat do sítě pomocí UDP. A je možné si zvolit spoustu věcí k zobrazení, třeba LON, LAT, speed, heading apod. Tak by to měl umět nějaký program zobrazit na mapě. A já nevím, co mám hledat.

UDP rate je možné nastavit různě, standardně 20/sec.
Uživatelský avatar
By Pavel
#87204
Vyplň si jméno v profajlu na fóru.

Jinak, co zkusit k PC připojit nějakou GPSku, nebo PDAčko/smartphone s GPSkou? Xplane nelítám, ale FSka výstup do GPS protokolu nějak umí.

PB
By xmms
#87432
Já bych rád tu mapku, která je v x-planu, aby se mi zobrazovala aktivně při letu. Je to možné nějak udělat třeba pluginem?
Také mě štve, že se mi na té mapce nezobrazují letadla letící na vatsimu (je tam jen to mé).