Vše o simulátoru X-Plane.
Uživatelský avatar
By vinil
#104949
Ja ho mam a (trochu) s nim letam. (Vid, OG :-)

Je udelany zcela bez jakehokoliv pluginu a presto ma vic funkcionalit, nez tezkopluginova letadla -- napr. HUD na prilbe!

Je VELMI narocny na kniplaz pri malych rychlostech... Prostor mezi klapkami a stallem je skoro v jednotkach uzlu :-( A predevsim, pokud se dostanete pod stall (resp. do vysokeho AoA), neni cesty zpet -- a to ani ve velke vysce. Nevim, jestli je nedokonaly nebo realisticky. Autor je velmi presvedcivy pri vysvetlovani jednotlivych aspektu ovladani. Na druhou stranu mi ale porad prijde, ze by s tim takhle polovina Ivanu urcite spadla... a tolik tech nehod zas nebylo.

Ale kazdopadne je to jedno z nejzajimavejsich letadel pro X-Plane... z mnoha duvodu.
Uživatelský avatar
By Pavel
#104950
Hele a ta zrcátka na rámu kolem kabiny opravdu fungují, jak se z těch screenů zdá? To mě vždycky iritovalo, jak tam některé addony mají jen blejskavou texturu, která nic neodráží :)

PB
By mataVla
#105038
[quote="vinil"] Nevim, jestli je nedokonaly nebo realisticky. [/quote]
Tak to spis nerealisticky, to, co s tim vyvadej v realu ukazuje, ze to letadlo nemuze spadnout, ponevadz mu je jakykoliv stall jedno, vzdycky se z toho vyhrabe pomoci silnych motoru a thrust-vector..

[quote="vinil"] Ale kazdopadne je to jedno z nejzajimavejsich letadel pro X-Plane... z mnoha duvodu.[/quote]
Napr.? Krome toho HUDu..
Uživatelský avatar
By vinil
#105048
[quote="mataVla"][quote="vinil"] Nevim, jestli je nedokonaly nebo realisticky. [/quote]
Tak to spis nerealisticky, to, co s tim vyvadej v realu ukazuje, ze to letadlo nemuze spadnout, ponevadz mu je jakykoliv stall jedno, vzdycky se z toho vyhrabe pomoci silnych motoru a thrust-vector..
[/quote]

Ja bych byl opatrny s temi vyroky. Zvlast pokud za sebou nemas 10 let v kokpitu Migu. Ta divoka akrobacka se dela s Migy 29 OVT, ktere prave maji ten vektorovatelny tah. S Ackovou verzi jsem nasel vzdy jen velmi opatrne aktivity a hlavne na vysokych rychlostech... Ostatne uz na jeho prvni predvadecce (v Parizi tusim) rovnou spadnul...

[quote="mataVla"]
[quote="vinil"] Ale kazdopadne je to jedno z nejzajimavejsich letadel pro X-Plane... z mnoha duvodu.[/quote]
Napr.? Krome toho HUDu..[/quote]

- je to jeden z mala vychodnich bojovych stroju v placenych letadlech pro x-plane.... priblizne.... jediny ;-) (Nejbliz je asi Delfin)

- ma celkem funkcni zbranove systemy (coz bez pluginu je neobvykle)

- je v imperialnich mirach, takze s tim jde snadno letat ve slusnych zemich

- vsechny mozne livreje primo v baliku, jak naznacil PB

- hodne systemu je modelovanych (opet bez pluginu neobvykle), kokpit je usporadan vychodne -- coz pro me je uplne nezvykle a pusobi dojmem ukoristene vesmirne lodi

- a hlavne: to letadlo je vazne narocne na ovladani (neni to obvykle "sednu a nejak letim"), ale preci jen s usilim zvladnutelne .... asi jako kdyz se ucite s vrtulniky

proste: vyzva ;-)
By mataVla
#105086
[quote="vinil"]
Ja bych byl opatrny s temi vyroky. Zvlast pokud za sebou nemas 10 let v kokpitu Migu. Ta divoka akrobacka se dela s Migy 29 OVT, ktere prave maji ten vektorovatelny tah. S Ackovou verzi jsem nasel vzdy jen velmi opatrne aktivity a hlavne na vysokych rychlostech... Ostatne uz na jeho prvni predvadecce (v Parizi tusim) rovnou spadnul...[/quote]

Ok, to pak jo. S tim OVT by bylo hodne zajimave v X-Plane..

[quote="vinil"]
proste: vyzva ;-)[/quote]

Rozumim ;) Ale u stroje, kde ma byt primarni se soustredit na taktiku a protivniky ponekud neprakticke..
Uživatelský avatar
By vinil
#105087
[quote="mataVla"]
Ok, to pak jo. S tim OVT by bylo hodne zajimave v X-Plane..
[/quote]

Vektorovatelny tah muzes zkusit treba s F-22.

[quote="mataVlal"]
Rozumim ;) Ale u stroje, kde ma byt primarni se soustredit na taktiku a protivniky ponekud neprakticke..[/quote]

Ja jsem se snazil rict, ze to je proste neco trochu jineho nez obvykle civilni letani... ne, ze se to neda naucit. Trenink a vycvik jiste zafunguji, jako kdekoliv jinde. Jen to proste neni Cessna ;-)
Uživatelský avatar
By vinil
#109061
Colimata vydal novou verzi 1.5.

Zapracoval snad vsechny podmety z ruznych for a pridal jeste radu vlastnich veci:
http://forums.x-plane.org/index.php?showtopic=68069

Ne ze by letadlo bylo ted nejak vyrazne lehci na ovladani, ale uz se tak uplne snadno nezabijete. A kdyz jste extra sikovni nebo trpelivi, povede se vam i kobra ;-)

https://plus.google.com/photos/11817942 ... 9478511985
Uživatelský avatar
By vinil
#117294
Ahoj,

na x-plane.org se mi podarilo vyhrat ve screenshotovaci soutezi... ale chytre jsem vyhral MiG-29, ktery uz mam. Takze jestli mate nekdo zajem o vyherni kopii, ozvete se mi.

V.