Určené pro všechny, kteří chtějí sdílet s ostatními své zážitky z virtuálního létání formou screenshotů, ale i videa.
By CSA015
#56683
[quote="kopcimek"][quote="CSA015"][quote="kopcimek"]tyjo moc pěkný...chtěl bych ho někdy vidět na živo, musí to bejt rachot :)
BTW. neznáte někdo tu slečnu/ženu, která byla na tom videu na TWR?...Já ji od slyšení znam, někdy je i na odletech/příletech.
Sází si to slušně.. :D[/quote]

Ahoj,
jako nováček na VATSIMU jsem diskuze zatím jen sledoval, ale tvoje otázka mě konečně dovedla k registraci :-)
Ta žena na TWR je moje žena :-) a má přezdívku kulomet :-) a jako začátečník ji rozumím každé druhé slovo :-)
Jinak videa jsou super....
Ahoj Aleš[/quote]

Tak takovýhle zprávy mam rád :) Je jí rozumět výborně, s tím jsem za jedno...Tak to myslím nebudeš mít z frazeo angličtinou problém, když máš takovýho skvělýho učitele :))[/quote]

Cvičení probíhá pouze v teoretické rovině. Po práci už toho moc nenamluví a co jsem vypozoroval je to přímo úměrné hustotě provozu a počasí ve FIR Praha ..... . Co se týče VATSIMu, to se pánové neodvažuji ani naznačit, jistě chápete :-)

Jinak zítra pošlu nějaké foto, letíme z Hořovic do Kunovic Eurostárem pro Eurostára. Plánujeme TMA Brno ve FL070, zpět ve 300 metrech okolo ... .
S tím větrem to bude zajímavý :-)
Uživatelský avatar
By Engin
#56691
[quote="CSA015"](...) Po práci už toho moc nenamluví a co jsem vypozoroval je to přímo úměrné hustotě provozu a počasí ve FIR Praha ..... (...)[/quote]

:D
By ASG29
#56722
Tu mít doma, tak se modlím, aby byl co největší provoz! A ne jako ta moje: ráno otevře oči a hned na to pusu, tu zavře až večer, když usne...
Uživatelský avatar
By amalka
#56723
[quote="ASG29"]Tu mít doma, tak se modlím, aby byl co největší provoz! A ne jako ta moje: ráno otevře oči a hned na to pusu, tu zavře až večer, když usne...[/quote]

:)))))))
By CSA015
#56732
To se nám to trochu zvrtlo :-)

Posílám odkaz na foto z dnešního letu LKPL-LKKU-LKPL-LKHV:
Na kvalitu moc nekoukejte, byl jsem z toho dost vykulenej ( snímky 1-6 ) tak jsem to blejsknul z ruky. Let mezi dvěma vrstvami mraků je zážitek. Zpátky to zase fučelo a byla termika, ale hlavní cíl letu byl splněn. V 15.00 jsem stihnul vyzvednout dítě ze školky :-)

http://picasaweb.google.cz/ales.polanecky/LKPLLKKU#
Uživatelský avatar
By amalka
#56734
Trochu dotaz mimo. Jak můžou bejt nad sebou dvě vrstvy mraků obě tvořené vodní parou? Pokud je rosný bod x, tak od místa s touhle teplotou začne voda kondenzovat a vytvoří ten mrak, jak může být tedy v jedné hladině chladněji, pak tepleji (nad rosný bod) a pak zase chladněji? (druhá vrstva)
Uživatelský avatar
By amalka
#56736
[quote="Pavel"]To jsou kvalifikovaným odhadem 4/8? :)[/quote]

To je SLZ... ;P
Uživatelský avatar
By roadmonster
#56739
[quote="amalka"]To je SLZ... ;P[/quote]

No to by bylo, aby sis o nás sportovce hubu neotíral :P
By ASG29
#56741
[quote="amalka"]Trochu dotaz mimo. Jak můžou bejt nad sebou dvě vrstvy mraků obě tvořené vodní parou? Pokud je rosný bod x, tak od místa s touhle teplotou začne voda kondenzovat a vytvoří ten mrak, jak může být tedy v jedné hladině chladněji, pak tepleji (nad rosný bod) a pak zase chladněji? (druhá vrstva)[/quote]
http://www.balon.cz/download/meteo/LM-0 ... 56,1,Vznik oblačnosti a srážek
By svaton
#56745
Tak to je slušně obsáhlá a zpracovaná prezentace co se oblačností, srážek a jejich vzniku týče..
By CSA015
#56747
[quote="amalka"]Trochu dotaz mimo. Jak můžou bejt nad sebou dvě vrstvy mraků obě tvořené vodní parou? Pokud je rosný bod x, tak od místa s touhle teplotou začne voda kondenzovat a vytvoří ten mrak, jak může být tedy v jedné hladině chladněji, pak tepleji (nad rosný bod) a pak zase chladněji? (druhá vrstva)[/quote]

No ty vrstvy tam byli celkem tři. Ta první byla to, co zbylo z ranního deště a chytlo se to lesů a pomalu se to rozpouštělo. Základny cca 500m, v kopcích to šlo až na zem. Pak tam byla vrstva z rospadající se fronty a další vznikla díky větru. Víc Vám k tomu neřeknu, takhle mi to vysvětloval instruktor.... . Ale hodně velkou roli tam sehrál soudruh vítr... .

Do té vrstvy mezi 8/8 : 8/8 jsme samozřejmě nešli , letěli jsme po okraji tak aby jsme měli prostor jít dolů.... To, co je na obrázku 5 po pravém křídle, to je ono. Já jsem to zažil dnes poprvé, takže víc Vám k tomu pánové neřeknu. Jsem z toho vykulenej ještě teď :-)

Zlatá plachtařina, to sem rozlišoval jen dva druhy mraků kumuly a sr.č.y ....
By ASG29
#57015
[quote="JPC"]Jaký maso? Vždyť jen zatáčeji doleva?[/quote]
To jsi asi nepochopil "pointu" těhle závodů. Skupina letadel, letících co to dá, každý se snaží co nejblíž k pilonu... Krom toho je celý let náročnější kvůli tomu, že se letí pořád v náklonu. A křídlo v náklonu generuje podstatně méně vztlaku. A taky se nesmí zapomenout na přetížení.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 35