Jaký hardware je dobrý pro FSku, jaký joystick, grafika, procesor, prodám, koupím...
Uživatelský avatar
By George_L
#125421
Můj stařičký počítač, který používám (nyní ne moc často) k provozování FS se včera začal chovat divně. Momentálně tipuji na poruchu grafické karty. Při startu WIN (je tam ještě XP) jsou na obrazovce pixely odlišné barvy ( ve skupinách, v řádcích). Mohu případně dodat screens. Po dokončení startu WIN není nic poznat, ale když jsem včera zkusmo spustil FS, kokpit byl vidět normálně, ale plocha zobrazující pohled z okna různě a dost intenzivně problikávala. (Pohledy zvenku totálně nepoužité.) Ještě to zkusím rozebrat a pročistit, ale kdyby náhodou...

Prodávají se ještě vůbec grafické karty pro tuto základní desku?

http://www.czc.cz/gigabyte-ga-p35-s3l-i ... 71/produkt


Teď tam mám tuto grafiku: http://www.czc.cz/asus-eax1950pro-htdp- ... 44/produkt
#125422
Zkus zkontrolovat kabel, jestli se třeba neuvolnil, nebo neskřípl.

S novou grafikou by neměl být problém. Máš tam slot PCI-E, do kterého se včil snad dávají všechny karty. Ty sice podporují i rychlejší sběrnici PCI-E 3, ale měla by tam být zpětná kompatibilita.
Uživatelský avatar
By George_L
#125429
Jo, snad je to jen nějaká vámi zmiňovaná prkotina. Alespoň doufám. Mám PC zastavěné pod stolem, takže ho musím nejdřív vypreparovat ;).

Pro představu posílám screens  ...
Přílohy
20151216_191411.jpg
20151216_191411.jpg (1.29 MiB) Zobrazeno 5351 x
#125432
mě to samí udělala grafika pod nánosem prachu, přehřívání součástek (vysychaní kondíků, málo větraná bedna za účelem tichosti  domácího komfortu) nyní jsem udělal opak, že tam ženu více vzduchu než je potřeba. nová grafika nepřesáhne 45°C na plnej výkon - klidovej režim si drží 28-33°C.
Celková teplota v bedně se přes 30°C nedostane.
Uživatelský avatar
By George_L
#125458
Tak nějaký prach tam byl a v rámci možností jsem jej i odstranil. Zároveň jsem i vyndal, očistil a vrátil zpět i grafickou kartu, ale změna nenastala. Při startu tam jsou vidět pořád ty pixely a FS2004 při pokusu o spuštění po nějaké době restartuje počítač.

Ale jinak ve Windows bych si problémů ani nevšiml. Občas sice někde chybí obrázek ikony u zástupce na ploše, ale to je tak vše. Když si dám zobrazit testovací obraz - žádná chyba. Nepletu-li se, dokud koukám na videa na YouTube v okně, vše funguje. Jakmile chci dát u YT fullscreen -> problém.
Přílohy
20151219_084148.jpg
20151219_084148.jpg (344.07 KiB) Zobrazeno 5304 x
Naposledy upravil(a) George_L dne 19 pro 2015, 13:17, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
By George_L
#125465
Tak co vy na to? Myslíte, že  na kartě odešly určité  "funkce", a proto v určitých případech dělá neplechu?

Dalším postupem asi bude nákup grafické karty v internetovém obchodě, zkouška jestli to s novou kartou funguje a v případě neúspěchu vrácení karty ve 14denní lhůtě.
Uživatelský avatar
By Pavel
#125472
Hele a jsi v Praze, nebo kde? Kdybys potřeboval, tak můžu v pondělí vymontovat z jednoho staršího kompu kartu a půjčit ti jí na test (nějaká Direct X9 8 let stará karta, ale účel by asi splnila).

PB
Uživatelský avatar
By George_L
#125599
Byl jsem po Vánocích pryč a k otestování funkčnosti PC s novou grafickou kartou jsem se dostal až dneska.

Zde je výsledek...
Přílohy
FUNGUJE.JPG
FUNGUJE.JPG (105.19 KiB) Zobrazeno 5220 x
Uživatelský avatar
By George_L
#125600
Tedy přesněji... testováno s nějakou starší grafikou od Pavla B. (kterémuž tímto moc děkuji za zapůjčení).

Vyvstává další dotaz, zvládne moje základní deska i v současné době nabízené karty? Ono asi cokoliv i z těch levných bude mnohem výkonější než moje původní. Takže pokud to pojede a zároveň se dvěma monitory, budu spokojen.
Uživatelský avatar
By Pavel
#125601
To jsem rád, že to běhá. S novou gafikou by to mělo běhat taky (navíc když jí koupíš přes net a vyzvedeneš u Alzy, tak máš 2 týdny na vrácení kdyby nevyhovovala). Nicméně jestli s tou mou stařičkou kartou máš nějaké akceptovatelné FPS a nechceš to řešit, tak si jí zatím nech zapůjčenou, já jí nepotřebuju a nejspíš nikdy potřebovat nebudu - a kdyby jo, tak si o ní řeknu. Přijde mi trochu škoda do takhle starého PC kupovat novou (levnou) kartu, kterou v případě, že  by ses do budoucna rozhodl postavit nový PC (na Prepar3D), už zase nevyužiješ.

PB
Uživatelský avatar
By George_L
#125663
[quote="Pavel Brodský"]
... Nicméně jestli s tou mou stařičkou kartou máš nějaké akceptovatelné FPS a nechceš to řešit, tak si jí zatím nech zapůjčenou, já jí nepotřebuju a nejspíš nikdy potřebovat nebudu - a kdyby jo, tak si o ní řeknu.

PB
[/quote]


Díky za nabídku. Zatím jsem se nedostal k tomu vyzkoušet kartu při online letu, takže FS výsledky ještě nemám. Akorát je pozitivní, že je zřejmě odhalen původce problémů - VGA karta. Zatím si tedy kartu, s Tvým svolením, ponechám a snad se brzo dostanu i do vzduchu a k nějakému tomu ostrému testu.

Shodou okolností jsem řešil problém s garfikou i na druhém PC (tam stačila důkladná očista karty lihovým přípravkem), takže reaguji až nyní.
Uživatelský avatar
By George_L
#126060
Nepletu-li se, popisoval jsem tu problém s VOICE (příspěvek asi někam zmizel). Po odinstalaci zvukovky už se mi ji nepodařilo nainstalovat. Při každém startu mi Win zobrazí nově nalezený HW na PCI, ale instalace se nikdy nepovede. Takže už měsíc řeším toto  >:(.

Dneska asi přistoupím k razantímu kroku. Včera jsem dal do PC zpátky tu problematickou grafickou kartu a zkusím do počítače nahrát image disku z dubna roku 2011 (novější zálohu jsem bohužel nenašel) a děj se vůle Boží.

Snad se už brzy uslyšíme na freq.
Uživatelský avatar
By George_L
#126076
Dovolím si pokračovat ve svém příběhu "Jak jsem opravoval PC"... Včera jsem nahodil image disku z roku 2011, takže jsem pak musel doinstalovat 86 aktualizací WIN. Ještě musím zaktualizovat resp. vyměnit antivir, včera to nějak stávkovalo.

Co je pozitivní, opět funguje zvukovka - repráky, mikrofon jsem zatím nezkoušel a už mi ve Windows při každém startu nevyskakuje informace o novém HW. Dnes tam hodím jinou grafiku (půjčenou asi budu moct PB vrátit) a uvidí se.
Uživatelský avatar
By George_L
#126100
Tak včera zprovozněna nová grafická karta. Docela mě v první chvíli polekala. Cíleně jsem vybíral kartu, u které výrobce zmiňuje ovladače pro stařičké WinXP, a když jsem kartu dal do počítače a vložil přiožené CD, vyskočila na mě hláška "Sorry, we don´t support Windows 2003/ XP". Naštěstí pomohlo stáhnutí ovladačů ze stránek výrobce. Tam sice při instalaci taky vyskočila hláška, že karta nemá logo WIN a kdesi cosi, ale rozlišení 1920×1080 funguje a to je základ. Ještě musím dneska připojit druhý monitor.

Včera jsem se na chvilku objevil i na LKPR, ale neměl jsem možnost otestovat ten MIC, který kromě původní závady v grafice odstartoval laborování s počítačem.

Snad již brzy naslyš...