Jaký hardware je dobrý pro FSku, jaký joystick, grafika, procesor, prodám, koupím...
#14029
Ahoj lidi,

netušíte někdo co by mohlo způsobovat následující problém? Letím s FPS mezi 25 a 40 ale přitom každou chvíli (třeba 10-15 vteřin) se jakoby zasekne pocitac.. Prostě se to zmrazí na vteřinku nebo dvě a pak to zas normálně letí. Předesílám, že od posledních letů jsem v počítači neměnil žádné ovladače, vytížení CPU se pohybuje na 60% a využití paměti jak RAM tak i SWAPovací na disku je menší jak 50%... Disk je zdefragmentován v O&O podle jmena adresaru... FSka je sama na jednom oddílu disku.. Vážně nevím co to je... Ale nedá se letět s tím... :-(

Díky za každý tip
#14032
Mno, mě se stává něco podobného (netrdím, že je to ten samý problém). Letím a z ničeho nic, mi spadne FPS na 1-2, zapraská ve zvukovce, pak FPS zase vyletí na běžných 25 a vše je v pohodě.
Takhle se to opakuje cca co 20 min.
Zkoušel jsem přeinstalovat zvukovku. Interval se sice zkrátil, ale i tak to občas udělá.
Zatím jsem na nic rozumného nepřišel. Ale 100% vím, že to není HW problém. Mám totiž ještě jeden disk se starou instalací FSky a tam to nedělá :)
Bude to asi vyšší dívčí přijít v čem je zakopaný čokl......

Happy landing ......
#14033
Ramek je 2GB... Ohledně kontrolky hrabání nevím, protože ta mrcha to právě přestala dělat... Mám takovej pocit, jestli to nebude spojený s activesky, protože to víceméně přestalo co jsem se dostal z mraků... Uvidím, jak se to bude vyvíjet...

Ad TG:
\"vyšší dívčí\" < kdo to má pochopit tu logiku...? :D
#14074
No já to chápu co se děje, prostě na moment se to celé zacukne celé. To se stává když se špatný nebo starý ovladač na základní desku a v momentu kdy je nějaký požadavek na sběrnici tak se to někde přicpe a celý počítač se na zlomek zacukne. Takže není jiná rada než že preventivně nainstalovat nejnovější ovladače na celý HW
By easy305
#14080
Mně se to děje taky. Hlavně ve spojitosti se zvukem. (mámSB-Live). Rosťo, jaký máš procák? AMD, nebo Intela? Blbí je, že ovladače vč. biosu mám vždy aktualizované. Celkově nevím co s tím počít kromě vrhu zavřeným oknem.
By easy305
#14096
Stratilo by to ten efekt zavřeného okna. Ale fakt je, že už jsem ho jednou skopal do modra. (obrazovky). (ale jinak prej jsem normální). Spíš jsem na nervy z toho, že nevím co koupit. Limit 25 táců. Takže buť C2D a giga RAM, nebo AMD 3800+ a Dvě giga. Se s toho zblázním. Aj T.G. (ne Masaryk, tak říkám Tomovi) se s toho zblázní.
#14100
No mám FS INN ale neměl jsem pocit, že by to dělalo ve chvíli kdy se připojujou lidi - to by se muselo v kuse připojovat každou chvíli hromada lidí...

Mám SB Audigy pár let starou, AMD FX procesor.. Všechny ovladače update... No uvidím, zase se proletím, třeba na něco přijdu
#14111
! nemas nejake CD v mechanice ? :D ted jsem si totiz vybavil, neskutecnej ulet, ze nekomu to delalo podobne veci, kdyz mel ve vypalovacce prazdny medium, nekomu jakekoliv medium...(pak docela voprus, pac bys musel pouzit no-cd crack na svou legalni kopii :) )

kazdopadne pocitame ze nemas pri FSce pustene zadne Nerochecky,winampagenty,remotecontrolery a ja nevim co vsechno...a v testovaci fazi nez to objevis, proste nic nez FSku.

zkusil bych take pustit si to v okne tak abys videl na taskmanager, kde das seradit ulohy dle CPU, treba najdes nakou potvurku co neco (treba stahuje aktuality z netu (realplayer, IMB/ACER... news notifikator..) na predinstalovanych windows byvaji silana zverstva..ale pokud mas vlastni instalaci win, a nenatahla se ti tam s nejakym ovladacem,,,tak je to jinde.)

zkus prepnout v nastavei FSinnu \'komunikaci multiplayeru\' uvnitr/vne FSky, opak toho co tam mas.
By george01
#14154
-:( prilozim pod kotel
mam totiz podobny problem se zasekavanim FSKY....
2dny jsem se trapil s formatovanim a novym systemem->
vyladění FSKY atd....uz jsem z toho docela nestastny...protoze FSKA slape fine,ale
nejsem schopny doletet ani z LKPRdoLOWW.....
skoro pokaždé se mi během letu FSKA sekne-:(
v nejlepším případě po startu....v tom horším na finále....

nevim cim to muze byt...nikdy drive se mi to nestavalo....
teploty procesoru a grafiky se drzi do 47max..(dle EVERESTU)
a to jen obcas->normal je tak okolo43-44....
mam windows xp prof.,s mnoha upgrade, pres Tune up utilities
jsem si tento system osekal->aby mel PC vetsi vykon....

skoro jsem si uz vytrhal vlasy...jak me to stve....
nemel jste nekdy nekdo podobny problem????
stava se mi to offline,jedine co mam,tak mam zaplou aktualizaci pocasi z netu....

pred formatovanim jsem mel XP homeEDition


Dekuji za odpovedi-:)
GO1
By george01
#14164
[quote="Pavel"]Zkus kliknout pravou myšej na ikonku tento počítač na ploše, dej Vlastnosti,karta Upřesnit,u Výkon klikneš na nastavit, na kartě visuální efekty zlovíš optimalizovat pro výkon,dáš použít, na kartě upřesnit zvolíš u obou možností Programy a dole zkus vyšší virtální paměť , na kartě DEP to nech bejt. Klikni na použít a na OK. Resetni compa odpoj se od nettu, vypni všechno co nepotřebuješ pro FSku, schoď antivir, nahoď FSku a zkoušej ;)[/quote]
btw a ta vel.pameti zalezi na cem?resp.na kolik ji mam nastavit?

mam tam:

(.) vlastní velikost:
Počáteční velikost(MB) 768
Největší velikost(MB) 1536


na kolik to asi mam zvednout????¨
ma to neco spolecneho s ramkama???

ale i tak zatim DIIIIKY MOOOOC-:)

GO1
#14166
Mno tak to máš docela ok, já tam měl strašně málo ale newim o tom kolik je ok ale protože mě to furt hlásilo že minimální hodnota virtuálni paměti jě malá tak jsem nastavil 512/2048 ale to co máš ty by stačilo :)
Nechám na zkušenějších aby tady popsali jak přesně to má bejt... ale mě s FPS pomohlo hlavně to optimalizovat pro výkon.

Cus, Pavel
#14168
Pro všechny případy, mám doma originální FS od verze FS98 po současnost :D Ale používám no cd crack pro FS04, jelikož ten disc 4 už je více než v tragickém stavu... Mechanika je jedna a ta zůstává prázdná... No uvidíme co vyšťourám, zatím to vypadá na přesun FSinnu na počítač č. 2 abych odlehčil FS compu....

[quote="id123"]! nemas nejake CD v mechanice ? :D ted jsem si totiz vybavil, neskutecnej ulet, ze nekomu to delalo podobne veci, kdyz mel ve vypalovacce prazdny medium, nekomu jakekoliv medium...(pak docela voprus, pac bys musel pouzit no-cd crack na svou legalni kopii :) )

kazdopadne pocitame ze nemas pri FSce pustene zadne Nerochecky,winampagenty,remotecontrolery a ja nevim co vsechno...a v testovaci fazi nez to objevis, proste nic nez FSku.

zkusil bych take pustit si to v okne tak abys videl na taskmanager, kde das seradit ulohy dle CPU, treba najdes nakou potvurku co neco (treba stahuje aktuality z netu (realplayer, IMB/ACER... news notifikator..) na predinstalovanych windows byvaji silana zverstva..ale pokud mas vlastni instalaci win, a nenatahla se ti tam s nejakym ovladacem,,,tak je to jinde.)

zkus prepnout v nastavei FSinnu \'komunikaci multiplayeru\' uvnitr/vne FSky, opak toho co tam mas.[/quote]
#14172
Kluci, dneska jsem zažil zázrak..... opravdu a nekecám.
Dal jsem do PC nový disk (WDSE16 400KD), nainstalova na něj FSku + LKPR, EDDF, PMDG (all var.) F1 Flight Envir. atd ........
Trochu to pošteloval.... :) a FPS se mi nedostanou pod 20FPS (myšleno online a ve Frankfurku), vše absolutně plynulé. Takhle plynulou FSku jsem ještě NIKDY v životě u sebe nezažil.
Taky musím říct, že jsem to šteloval s \"easy305\" a využil jsem jeho rad a zkušeností.
Nevím čím to, protože ostatní HW je původní a nevěřím tomu, že by ten HDD až tolik pomohl, ale v každém případě jsem teď hooooodně spokojený.
By george01
#14183
[quote="Pavel"]Mno tak to máš docela ok, já tam měl strašně málo ale newim o tom kolik je ok ale protože mě to furt hlásilo že minimální hodnota virtuálni paměti jě malá tak jsem nastavil 512/2048 ale to co máš ty by stačilo :)
Nechám na zkušenějších aby tady popsali jak přesně to má bejt... ale mě s FPS pomohlo hlavně to optimalizovat pro výkon.

Cus, Pavel[/quote]
OK,
no udelal jsem vse,ale porad se mi to zasekava......
obcas se mi to sekne i normalne...i kdyz nemam zaplou FSKU......-:( (na pracovni plose)
takze fskou to asi nebude

PROSIM PROSIM jestli nekdo vite cim to muze byt tak Let me know please-:)

jinak budu asi muset zase formatovat.....ted v dobe volna, kdyz muzu litat-:)

best regards

GO1
#14185
[quote="tgurecky"]Kluci, dneska jsem zažil zázrak..... opravdu a nekecám.
Dal jsem do PC nový disk (WDSE16 400KD), nainstalova na něj FSku + LKPR, EDDF, PMDG (all var.) F1 Flight Envir. atd ........
Trochu to pošteloval.... :) a FPS se mi nedostanou pod 20FPS (myšleno online a ve Frankfurku), vše absolutně plynulé. Takhle plynulou FSku jsem ještě NIKDY v životě u sebe nezažil.
Taky musím říct, že jsem to šteloval s "easy305" a využil jsem jeho rad a zkušeností.
Nevím čím to, protože ostatní HW je původní a nevěřím tomu, že by ten HDD až tolik pomohl, ale v každém případě jsem teď hooooodně spokojený.[/quote]
No, a máš to disk i pro jiné věci než FS nebo jsi přidal čistě jeden disk do počítače, na kterým je jenom a pouze FS? Já mám jeden 300GB SATA disk, který má rozdělený tak, že mám mimo jiné i partition 40GB jenom a jenom pro FS a musím říct, že většinou nejsou s FPS problémy, ale přece jenom se to teď objevilo a s nástupem FSX bude potřeba hledat rezervy :) A jak se řeší i jinde, opravdu mi můj počítač dáva nej výkon pokud po něm chci to nejlepší co umí - při 1600x1200x32 a 4xAA+4xAF... 6800GT...

Musím říct, že se docela vážně rozhoduju nad 2 věcma - extra disk pro FS, který bude pekelně rychlý - napč. 74GB raptor od WD s 10 000 otáčky za cca 4000 s daní a druhá věc - uchladit procesor tak, abych mohl přetaktovat na extra 5% výkonu. Moje současná vrtule na procesoru stejně po dvou letech začala chrčet a nedá se to poslouchat... Nemáte někdo zkušenosti s vodním chlazením? :)
#14187
Mám dva SATA HDD. Jeden SEAGATE120 a druhý WD400.
Na každém mám nainstalovaný zvlášť OS. Takže na te 400 mám jenom WinXP a FSku a věci potřebné pro létání. Ten druhý mám na ostatní věci.

Jinak ten WD400 má 7200RPM a 16MBcache (ale opravdu si nemyslím, že by ten HDD tak šíleným způsoben pomohl te plynulosti).

Možná (a to ještě ověřím), pomohlo v FS9.cfg nastavit bandwidth=400 (původní hodnota=60)
Protože nic jiného jsem tam neměnil.
#14188
[quote="tgurecky"]Možná (a to ještě ověřím), pomohlo v FS9.cfg nastavit bandwidth=400 (původní hodnota=60)
Protože nic jiného jsem tam neměnil.[/quote]
To pomáhá docela dost, zkoušel jsem i 600 a 800 ale to už tak nějak nic moc nepřineslo...
By Freezer
#14190
oo to vazne funguje.. a muzu se zeptat jak mate nastaveny zalozky scenery, a tu posledni myslim hardware ... ja mam pocit, ze at zmenim co zmenim, tak mam FPS porad stejny - to znamena na LKPR 10 :-/