Jaký hardware je dobrý pro FSku, jaký joystick, grafika, procesor, prodám, koupím...
Uživatelský avatar
By tgurecky
#4119
Jdu se pustit do výroby některých modulů:
- USB expansion card
- Master card
- Display card

Tak se ptám, než zadám do výroby plošné spoje (tišťáky), přidal by se někdo ?
Uživatelský avatar
By tgurecky
#4123
To se teď snažíme spočítat :)
ale určitě to bude levnější než na opencocpit a za ejro a ještě navíš s poštovným ze Španělska :)
Asi nejvíce ovlivní cenu, počet kusů plošných spojů (desek) čím více počet kusů, tim nižší cena/1ks. Ostatní jako odpory, kondenzátory jsou korunové položky.
By Vincent
#4124
jen ze zvedavosti, co mate v planu vyrabet? MCDU/MCP, radio, nebo neco jineho.
taky by me zajimalo jak tokovyhle hardware zatizi/zpomali comp. treba prave na prikladu MCP.
ja litam na notebooku (i kdyz celkem slusnem) a obavam se, zda-li by takovato extensions rozdychal
Uživatelský avatar
By BrandonSk
#4136
Ja se zavazne vyjadrim, az budou jasne cenove relace.
Otazka zni, co se chystate vyrobit a jestli to bude ciste Bulikova akce, nebo si prijdou na sve i kocicky.
taky by me zajimalo jak tokovyhle hardware zatizi/zpomali comp. treba prave na prikladu MCP.
ja litam na notebooku (i kdyz celkem slusnem) a obavam se, zda-li by takovato extensions rozdychal
Neber me jako ze to vim urcite, ale vzhledem na to, ze se jedna "jenom" o vymenu dat, a pokud jsem cetl spravne, tak elektronika na tech destickach zvlada to rizeni kolem toho (z toho vyvozuji, ze neni zavisla na jinych pocitacovych komponentech), tak bych cele zatizeni videl velice nizke - zavisi na ovladaci, ale defacto jde jenom o posilani dat z/do FSky (predpokladam neco jako FSUIPC).

Cheers,
B.
Uživatelský avatar
By tgurecky
#4140
Tak to budem čekat a čekat a čekat a nikdy se ničeho nedočkáme :)
Zdůrazňuji, že zde nejde o žádný komerční projekt. Projekt OPENCOCPITS je projekt free, takže si každý může poskládat co se mu hodí, ale nesmí to dále prodávat za účelem zisku.

Já jsem se jen ptal, jestli se najde někdo kdo uvažuje podobně stejně jako já plus ještě další tří lidé. Podstata věci je hlavně v tom, že když se zadává do výroby deska s plošnými spoji, tak je vhodnější když se toho dělá více od jednoho typu, než když se nechá udělat jedna deska z každého typu.
viz. třeba (příklad) http://www.hurab.com/cenik.asp

To jestli to bude vypadat jako BOEING, AIRBUS, ATR nebo jako IL-62 nebo Š120 GLS ,už záleží na konkrétním jedinci jak je zručný, protože si ten cocpit bude stavět podle vlastní fanatazie :)

Kdybych si chtěl postavit super cocpit BOEINGu nebo AIRBUSu tak koukám úplně po jiných webwch, ale i za jiné prachy, řádově deseti až statisíce Kč :)
http://www.737cockpit.com/ ....a řada dalších.
By Poloman
#4146
No vynikajici napad

Jen dokazes tedy rict na kolik to (dejme tomu v radu stokorun) vyjde? Ty tri tistaky a svaby na tom ? Diky moc.

Poloman
#4155
[quote="tgurecky"]Ceny pošlu večer, už se nějaké začínají rýsovat, ale podle předběžných kalkulací Master Card vyjde cca na 470Kč.[/quote]
Jenom pro úplnost, na kolik by to vyšlo, pokud bych chtěl VISA? :D
By jiri.stavaric
#4166
Jen bohužel nevím co to umí nebo taky nevím o tom kdo by to dal dohromady a pak jak se to vlastně instaluje jako HW jakym zpusobem se bude zapojovat
Uživatelský avatar
By tgurecky
#4170
Já jsem zjistil, že málokdo ví, co to vlastně přesně je, nebo o co se vlastně jedná. Proto asi nemá moc smysl tady psát ceny, pač vám to stejně nebude k ničemu. Až to poskládáme, tak Vám potom dámě vědět.
Jenom řeknu, že se s tím dá udělat mnoho věcí pro home cocpi, ale stylem kutil Tim, takže jak si to udělám, tak to budu mít.
By Saludo
#5900
Ahoj, už jsi desky objednával?
Pokud ne, rád bych se přidal s USB Expansion a Master Card.
Případně ještě Encoder II, pokud bys je nechával dělat ve \"velkém\", jinak si ji udělám sám, ta je celkem jednoduchá :)
By Saludo
#6302
OK, díky za info.
Koukam ted na ten projekt FSBUS, vypada to dobre, ale nejak jsem nikde nenasel ke stazeni \"firmware\" do MCU. Spatne koukam nebo je zkratka k dispozici pouze na objednavku?
By Saludo
#6333
Samozřejmě, bylo to ono, díky za nakopnutí správným směrem, sám nevím kde jsem se proklikal na tu classic verzi (:

Chápu dobře to, že původní moduly AD, KEY, LED a DO z \"classic\" jsou nyní nahrazeny jednou \"univerzální\" deskou DIO? A taky to, že nová verze umoňuje přímo připojit pouze 16 LED?
Jak jste se stavbou a hlavně oživením daleko?
Uživatelský avatar
By radarada
#6370
No, jak jsem na tom meetengu videl tu hromadu dratku a plosnaku a prapinacu... tak me to docela zaujalo.
S jednim z vas jsem se bavil i o tom, ze predlohy pro plosnaky jsou vlastne hotove, takze se daji za slusny peniz pridelat.
Predpokladam, ze neosazene... ale vyvrtane... ci jak to presne je.

Soucastky si predpokladam uz pak sezenu sam - pokud je ale k dispozici nejaky link ci dobry prazsky obchod, budu tez rad.

Jinymi slovy, zastesklo se mi po pajce a davnych kutilskych dobach... takze bych to taky prubnul ;-)

...jeste jedna otazka me napada... nepujde vsechno do kytek s prichodem FS X?

Rada
Uživatelský avatar
By tgurecky
#6372
[quote="Saludo"]............. A taky to, že nová verze umoňuje přímo připojit pouze 16 LED?
Jak jste se stavbou a hlavně oživením daleko?[/quote]
Bohužel, je to tak. K jedné DIO desce připojíš max. 16 LED diod.

[quote="radarada"].....Soucastky si predpokladam uz pak sezenu sam - pokud je ale k dispozici nejaky link ci dobry prazsky obchod, budu tez rad.

Jinymi slovy, zastesklo se mi po pajce a davnych kutilskych dobach... takze bych to taky prubnul ;-)

...jeste jedna otazka me napada... nepujde vsechno do kytek s prichodem FS X?[/quote]
Součásty převážně kupujeme na www.gme.cz a www.ges.cz .
To jestli vše bude fungovat pod FSX je otázka, nicméně si myslím že na 100% ano :) Max. vyjde nějaký update FSROUTERU, ale princip čtení a zápis dat do a z FSky bude zachován, už z důvodu různých addonů apod.
By Saludo
#6382
Paráda, díky všem za info. Probral jsem šuplíky, zjistil, že mám vlastně všechno na COM a DIO modul už doma, tak to jdu zkusit zbastlit na univerzální DPS :)

EDIT: Asi jednu sadu DPS navíc nemáte, co? Ten univerzál je přeci jen děsná drátařina :)