Jaký hardware je dobrý pro FSku, jaký joystick, grafika, procesor, prodám, koupím...
Uživatelský avatar
By ihrdlicka
#53911
Ahoj,
potýkám se s problémem vytuhávání FSky v souvislosti se zvukem (??). Jek si někteří řídící všimli, tak jsem poslední dobou měl problémy s FSkou nad Prahou (nicméně to není problém Prahy, ale problém související s trochu náročnější scenérkou).
Prostě jak se blížím ku Praze, tak se začne FPS měnit na FPM :-). Včera jsem vysledoval, že to má souvislost se zvukem. Jakmile vypnu zvuk ve FSce, tak se vše vrátí do normálu. Tato situace nastává při on-line připojení. Při off-line toto není tak markantní.
Nastavení grafiky scenérek na toto nemá žádný vliv, procesor v tomto stavu jede na 90% ale nejdou pořádně ovládat přístroje (zpoždění) a kouše se zvuk.
Používám 2 zvukovky PCI zvukovka ve woknech nastavena jako primární (jede na ní FSka), zvukovka na základní desce využívána na komunikace přes FSinn. Zkusil jsem tento stav prohodit (zvukovka na základní desce jako primární) - problém zůstává.

Za každou radu budu vděčný
By svaton
#53913
Zkus aktualizovat ovaldače
By Viper
#53914
Nechci tě deprimovat, ale pokud nepomohou nové ovladače, tak pak jedině dvě slotové zvukovky. Já to kdysi taky zkusil s jednou v PCI a druhou na desce, ale ta na desce dělala bordel.
Takže teď tam mám 1xSB v PCIe a 1xHercules v PCI. Vše funguje do pohody.
Uživatelský avatar
By Pavel
#53916
Tak ale jestli mu to do teď chodilo? Ja stejnou filosofii zvukovek pouzivam a jsem happy. Jedine me napada, zkusit v biosu disablovat tu zvukovku na desce a proletet se pres PCI, pripadne ve woknech disablovat PCI a proletet se pres integrovanou.
By Viper
#53921
No mě to taky právě chodilo. A taky jenom po určitou dobu a pak to začalo blbnout.
Uživatelský avatar
By amalka
#53923
Ten trhavej zvuk imho nebude pricina ale nasledek. Reinstal fsky nepomohl?
By Viper
#53943
A neřekl bych, že pomůže......
Uživatelský avatar
By ihrdlicka
#53945
Tak jsem disabloval zvukovku na desce a FSku jedu přes PCI zvukovku. FSInn společně s komunikační zvukovkou jsem hodil na druhý počítač. Zatím se to tváří OK. Doufám, že večer bude pořádný provoz bych to dostal do zátěže..
Uživatelský avatar
By amalka
#53950
Jen poznamenam ze zcela nechapu logiku hledani alternativnich reseni kdyz puvodni reseni dokonce na tom samem pc jiz fungovalo. Pc neni zenska.

Neochotu k reinstalu os chapu, ale to je dnes nutne jen vyjmecne. Reinstal fsky (fs9) vcetne zalohovani puvodni scenery lib je taky zalezitost na 2h.

Setup s onboard a pci zvukovkou pouziva kazdy druhy vcetne fsinnu, takze v tomhle problem hledat nelze. Pokud se situace po disablovani interni zvukovky zlepsi, je vhodne tuto i odebrat (vcetne stop po ovladacich) z os, aktivovat a znovu nainstalovat. Pravdepodobnost ze je hw onboard zvukovky poskozen (bez poskozeni ostatniho) v podstate neni.

Osobne to spis vidim na nabouranou fs jako takovou nebo na nejaky razantni ubytek vykonu vlivem nove trvale bezici aplikace/procesu (typicky treba windows defender) nebo jine nechtene a neumyslne nainstalovane haveti (nemusi byt vubec videt v task manageru resp. zatizeni cpu).

Proste rezignovat na diagnostiku hledanim obskurnich reseni je dost nahlavu.
Uživatelský avatar
By amalka
#53952
[quote="Viper"]Nechci tě deprimovat, ale pokud nepomohou nové ovladače, tak pak jedině dvě slotové zvukovky. Já to kdysi taky zkusil s jednou v PCI a druhou na desce, ale ta na desce dělala bordel.
Takže teď tam mám 1xSB v PCIe a 1xHercules v PCI. Vše funguje do pohody.[/quote]

pekna blbost, onboard zvukovky jsou sice z duvodu blizkosti sousedicich obvodu sumici sragory ale to je tak jedina nevyhoda (na vatsim bych skoro rekl i vyhoda), funkcne i hw je to to same (jako libovolna pci zvukovka za 300) a na typu pouzite sbernice tedy opravdu nesejde.
By ASG29
#53988
[quote="amalka"]Jen poznamenam ze zcela nechapu logiku hledani alternativnich reseni kdyz puvodni reseni dokonce na tom samem pc jiz fungovalo. Pc neni zenska.[/quote]
To je sice hezký, ale já třeba teď znovu po dlouhé době nainstaloval FSku a vše další potřebné a třeba mi na stejné nastavení nejde načítání textur (zobrazení na větší vzdálenost) a v SB nejde hlasová komunikace. Původně jsem měl SB3, teď jsem stáhnul SB4 (trojka už není) a na stejné nastavení mi nefunguje hlasová komunikace...
Uživatelský avatar
By Pavel
#53991
SB3 ještě někde je, pokud se nenajde tak až mi bude zprovozněno nové adsl tak ti ho uploadnu. Pokud nejsi nucen užívat SB4 (vista nebo FSX) tak bych to v žádném případě neinstaloval, je to svinstvo (problmy s okolním provozem apod.)
By ASG29
#53995
Díky. Snad už mi to bude fungovat.

EDIT: Ještě jednou dík. Hned po nainstalování funguje vše jak má.
By Viper
#54003
[quote="amalka"][quote="Viper"]Nechci tě deprimovat, ale pokud nepomohou nové ovladače, tak pak jedině dvě slotové zvukovky. Já to kdysi taky zkusil s jednou v PCI a druhou na desce, ale ta na desce dělala bordel.
Takže teď tam mám 1xSB v PCIe a 1xHercules v PCI. Vše funguje do pohody.[/quote]

pekna blbost, onboard zvukovky jsou sice z duvodu blizkosti sousedicich obvodu sumici sragory ale to je tak jedina nevyhoda (na vatsim bych skoro rekl i vyhoda), funkcne i hw je to to same (jako libovolna pci zvukovka za 300) a na typu pouzite sbernice tedy opravdu nesejde.[/quote]


Člověče Amálko, ty opravdu působíš dojmem vševěda. Všemu rozumíš a ostatní jsou blbci.

Pročpak asi myslíš, že jsem to sem psal? Protože jedna paní povídala? Ale kdepak. Píšu o tom proto, že mám s HW letité zkušenosti a pěkných pár kompů už mi rukama prošlo, takže ohledně tohohle problému vím jedno - on-board zvukovky se liší desku od desky. To že na jedné desce nemáš problém neznamená, že na jiném typu ale se stejným čipem bude taky všechno OK. A že není rozdílu mezi sběrnicí mezi on-board a klasickou kartou? Že je to až na šum to samé? Tohle jsi vzal proboha kde?

Já k tomu řeknu jenom pár věcí a ty vycházejí z vlastních zkušeností:

- on-board zvukovky bylya jsou příčinou problému (nejen) FS-ky a zvuku.
- reinstalovat OS nebo FS-ku není samospasitelný lék na veškeré neduhy. Navíc většina neduhů se dá "léčit" pouhopouhým přepsáním patřičného souboru nebo podobnou úpravou.
- reinstall všeho včetně formátu disku začalo prosazovat jako všelék několik jedinců u konkurence (konkurence?) a koukám, že už to dolezlo i sem.

No a nejlepší asi bude počkat, co nám řekne Ivo, jak mu to chodí, že jo?
Uživatelský avatar
By Pavel
#54005
Ještě k té zvukovce: nedá se tam u té onboard někde nastavit hardwarová akcelerace? Nemohlo se toto nastavení nějak změnit? Mě si totiž nedávno onboardovka (soundmax hd audio na desce s chipsetem nForce570U) \"sama\" rozházela všechno nastavení ve svém ovládacím softu. Na nic jsem nesahal ale všechno bylo úplně rozhozené, musel jsem obnovit výchozí a pak znova nastavit, takže podle této logiky mi připadá potenciálně možné, že se tam něco pokazilo \"samo\". Ale je to jen moje teorie.
Uživatelský avatar
By Pavel Muroň
#54008
Hodně OFF topic: To, že se ve výpočetní technice děje něco \"samo\" je - podle mně naprosto běžné. Třeba nedávno mi volal jeden zákazník, že mu nefunguje web kamera. Administrátor tvrdil, že web je OK a data z kamery nelezou, v logu na kameře bylo, že web odmítnul zalogování kamery. Ono se totiž při bouřce, která ten den byla, nějak \"samo\" změnilo heslo pro přístup na FTP server. Veškeré ostatní nastavení zůstalo nedotčené. Tak bacha na to...
Uživatelský avatar
By amalka
#54011
Dalsi odbornik s letityma zkusenostma skladani pc. Slozit pc a nainstalovat na nej os dokaze dneska i moje manzelka. Ale to ji nepasuje na odbornika a o tom jak to vlastne funguje ma tuseni zjevne stejne hluboke jako ty.
Pci zvukovka za tri stovky je skutecne naprosto to same co na desce. Takze radit nekomu at si koupi to co uz ma je skutecne blbost. Ano, bude mu to teoreticky fungovat, stejne jako mu bude fungovat ta interni karta. Nehlede na to ze ona uz mu nejakou dobu fungovala. Proste si nekde nakousl ovladace.
A kdo doporucuje reinstal os? Reinstal fs9 je snad jasnej zpusob jak rychle vyloucit zavadu zvuku v fsce a zaroven jak si ji vycistit od nepouzivanych veci.
Uživatelský avatar
By ihrdlicka
#54554
Jen pro informaci.
Odpojení zvukovky na desce vyřešilo problém. FSka je naprosto stabilní a o poznání svižnější. Nevím čím to je (zase nejsem v kompjůtrech tak kovanej).
Případně to podrobněji probereme příště na pivu. :-)
Uživatelský avatar
By amalka
#54555
Zkusil si to kompletni odebrani vsech ovladacu a stop po nich te integrovane zvukovky a po jejim zapnuti v biosu jejich novou instalaci? (aktualnich ovladacu) Jestli ti to driv fungovalo tak neni duvod proc by to najednou jit uz nemelo. Na zavadu na desce, ktera by ovlivnila jen zvukovku se mi to nezda. Samostatna zvukovka se na vatsim urcite hodi a resit to pres druhy pc sice jde, ale pokud by mel bezet jen kuli tomu tak je to trochu nahlavu...
Uživatelský avatar
By ihrdlicka
#54559
Zatím jsem ji nepřeinstalovával, každopádně to přeinstaluju (až bude síla a čas). Nynější situace mě sice nevadí (FSInn jsem jel na druhým počítači i před tím), nicméně mě s..e, když nefungují věci, které teoreticky fungovat mají (ten comp zas tak starej není).