Jaký hardware je dobrý pro FSku, jaký joystick, grafika, procesor, prodám, koupím...
By Buritos
#9430
[quote="tgurecky"]Toto bude asi aspirovat na cenu za nejlepší domácí bastl :)[/quote]
Jo zato to moje vyhraje cenu opačnou :D

Jinak moc pěkný, ale obdivovat budeme až v Beskydech a aspoň budeš mít čas pomoct mě s tim mojim :D
By CSA024
#9436
Skvělá práce :-) S takovým hardwarem musí být potěšení létat. Škoda, že nemohu být s Vámi v Beskydech.
By Honza
#11505
Ahoj.
Chtěl bych se pustit do makety cockpitu B737 NG.
A mám otázečku z čeho je nejlepší udělat si ten panel,ne čem by byly přidělány všechny dyspleje a pod.
Jestli nějaký laminát,dřevo nebo něco jiného.
Díky za rady.
By Michal
#11545
bych se rád připojil na toto téma ... jaká je tak průměrná cena (aby to trochu víc připomínalo kokpit a aby se mi to vešlo do paneláku) .. ?
máte někdo stručný plánek s rozměry palub. desky atd. ? prostě manuál se vším všudy
Uživatelský avatar
By Ondra
#11556
jestli chceš tak ti to zítra až budu v letadle změřim...chceš asi jen rozměry cockpitu a místa pro piloty ? budu měřit 737 starou generaci, ale možná někde vlezu do Travely pokud budu mít možnost a pokud se ti jedná o NG. ale to neslibuju na 100% musí být příležitost, přes den se dnes kouknu do skript z typovek, ale myslim že přesný plánky s rozměrama nemam. jedině to změřit, tak si kdyžtak přes den napiš o co přesně se ti jedná abych tam zítra moc neblbnul s metrem ;)
By Honza
#11563
Cenu bych až tak zatím neřešil.Jen mě zajímá z čeho by se to mělo tak udělat.
Až do toho budu něco vrtat,tak aby se mi to neprasklo.
Jestli Tomáši o něčem víš,tak mi to please napiš.
Díky moc
#11564
Jestli neřešíš cenu, tak jdi do http://www.symulatory.com/
Ta cena je ještě relativně přijatelná oproti jíným a je to celkem slušně zpracováno.
Navíc máš možnost si to koupit buď:
a) komplet osazené
b) Systém \"Lego\" a doma si to poskládáš
c) koupíš si jenom přední plexi + nálepky a elektroniku si zbastlíš tak jako my
By Michal
#11593
ondro dík za nabídku ale přeci jenom vypsat ti tu všechno potřebný bysme tu byli docela dlouho tak spiš jinak - když máš možnost se do těch letounů dostat nenašel bys v hangáru jen tak orientační plánek toho kokpitu ? nevim co máš za práci ale nemají to třeba nějací mechanici ? - nemusí to být samoz. 1:1 plánek, stačí něco malýho co se vejde do formátu Pdf nebo jak se to jmenuje.... díky moc
Uživatelský avatar
By Ondra
#11603
jasně, jestli myslíš co kde který přístoj na kterém Panelu tak to tam je, myslim že to mam i tady na počítači v některém flight crew manualu , musim je ale všechny pojít a kdyžtak ti aktuální stranu pošlu, budu online až ve čtvrtek tak jestli chceš napiš mi email, na který bych to měl poslat a ve čtvrtek ti to pošlu.
#11621
Už jsem ten ceník našel
Umístěn zde.

Je to cca z února letošního roku, takže negarantuji, že ty ceny jsou ještě platné. Nicméně si myslím, že k radikalnímu zdražení nedošlo.
By Michal
#11625
no tak to je opravdu okolo 100 000Kč - jooo až je vyhraju to bude .... :D:D:D
ale když bych to pronajímal tak se mi to časem určo vrátí
By Michal
#11662
mam takovou prozbičku - jelikož finančně natom nejsem zrovna nejlíp tak bych chtěl poprosit o názory z jakého materiálu vytvořit čelní panel atd. je lepší si to nechat vylisovat z plastů nebo snad použít dřevotřísku ? a nebo znáte ještě nějaké lepší materiály za slušnou cenu ?
#11708
Já vzpomínám na dobu, kdy jsme na ZŠ v \"pracovkách\" dělali s plexi a mohu potvrdit, že je to dobrý materiál. Snadné vrtání, řezání, broušení (vše bez velkého rizika nějakých otřepů). A co teprve možnost tvarování po jeho nahřátí ;).