Jaký hardware je dobrý pro FSku, jaký joystick, grafika, procesor, prodám, koupím...
Uživatelský avatar
By Ondra
#11722
ahoj, taky si myslim plexi... dobře se do něj vrtá,brousí, když si necháš na něm tu samolepku tak se ani nemusí moc poškrábat, je průhledný a dobře se (i na něj) lepí, a dobře se umyje. pro tenhle účel se mi zdá ideální.
By BAW751
#11727
Z vlastní zkušenosti vím, že klasické mechanické zpracování plexi (vrtačka, pilka, pilník různé hrubosti) se zdaleka nemůže rovnat \"opracování\" CO laserem. Tahle technologie umí řezat i gravírovat (zjednodušeně řečeno vypálení motivu do povrchu plexi, např. nánosu barvy).
Cena? Cca 14 Kč za metr řezu.
#11784
[quote="BAW751"]Z vlastní zkušenosti vím, že klasické mechanické zpracování plexi (vrtačka, pilka, pilník různé hrubosti) se zdaleka nemůže rovnat "opracování" CO laserem. Tahle technologie umí řezat i gravírovat (zjednodušeně řečeno vypálení motivu do povrchu plexi, např. nánosu barvy).
Cena? Cca 14 Kč za metr řezu.[/quote]
Ono už je to nějaký pátek, co jsem chodil na ZŠ, takže o něčem podobném se nám v té době ani nezdálo ;).
By Lowmick
#12241
Dobry vecer panove,
zkousim dat dokupy MCP do podoby 737 a chci se zeptat na par veci:
1. pouzivate na COM desce F1 a D1? Jestli ne, da se tam misto nich dat jen dratek?
2. nemuzu na I/O desce najit hodnoty R12, C7, R17 a k cemu jsou jumpery J14 a J15, zaroven bych se chtel u teto desky zeptat jake jste si zvolili hodnoty rad odporu R4-R11, R13-R20 a R21-R28? Ja jsem si dal R4-R11 1K, R13-R20 10ohm, R21-R28 180ohm. Potom je jeste v seznamu soucastek R3 47ohm, ale ten jsem ve schematu nikde nenasel...

COM desku uz mam osazenou, jen jsem prave resil problem u toho napajeni, ostatni desky mam uz temer taky hotove, jen cekam az prijdou sedmisegmentovky a ty 16pin jumpery. Pozdeji se jeste poohlidnu po nejakych tlacitkach, prepinacich a encoderech...

Diky za odpovedi
Lowmick
#12248
Ahoj,
já osobně na COM desce neřeším ani D1, ani F1 (drátek) . To budu asi řešit až po nějakém průseru :)

IO - R12=22ohm, C7=100pF, R17, je v podsatě blok R13-R20 pro J4 a ta hodnota záleží na tom, co k tomu konektoru budeš připojovat.
J14 a J15 slouží jenom k tomu jestli budeš mít společný plus, nebo mínus (třeba pro LED diody společnou katodu, nebo anodu).
By Lowmick
#12286
Vcera jsem s velkou pomoci Radi V. rozhybal COM desku. Diky za napsane hodnoty kondenzatoru a odporu,
Jeste k tomu R17 - na tom obrazku desky je psany jako R17, ale kdyz se podivam o stranku zpet (schema), tak je psany jako ten \"ztaceny\" R3=47ohm (na jedne strane 10ti pin konektor - konkretne 1. pin a na strane druhe 16pin u ATMEGA), je tedy mozne pouzit tech 47ohm?
#12288
Ne ne. Ten R3 má jinou hodnotu. Trochu v tom má ten autor zmatek.
To jakou hodnotu odporu použiješ pro R13-R20 (takže i pro R17) záleží na tom, co na ten konektor J4 (výstup) budeš připojovat. Jestli LED diody jako já, tak s odporem 47ohm ti za chvili shoří, ale než zhoří, tak budou krásně a jasně svítit :)
By Lowmick
#12290
Hmm, no to by s tema myma R13-R20 10ohm asi ani nestihly jasne rozsvitit a rovnou by se z nich staly pochodne. Tam asi hodim tech 150 co jsou pred ostatnima LEDkama...
By stork
#13581
[quote="Michal"]bych se rád připojil na toto téma ... jaká je tak průměrná cena (aby to trochu víc připomínalo kokpit a aby se mi to vešlo do paneláku) .. ?
máte někdo stručný plánek s rozměry palub. desky atd. ? prostě manuál se vším všudy[/quote]
Mam k dispozici AutoCAD vykresy celeho kokpitu B737NG, vcetne vsech panelu, vse v meritku, lze jednoduse odmerit. Napis jstli mas zajem, poslu ZIP e-mailem.
Uživatelský avatar
By ASUSik
#15753
ahoj, taky tak nějak začínám uvažovat že něco postavím, elektronice celkem rozumím, tak tady si myslím, že by neměl být problém, a tak se vás chci zeptat jestli někdo nestavíte AP do A3xx??? popřípadě jestli jste nenarazili na nějaké schéma či tutorial???, dál bych se chtěl zeptat, jestli se tady v ČR nechá sehnat saidkick nebo takový ty pěkný čudlíky na startování motorů? :)
Uživatelský avatar
By Ico
#57967
Tu by som si dovolil ukazat moj vytvor, mam ho asi od roku 2005, ani neviem presne hehe, lieta sa s tym fajnovo :)

Obrázek

Plynovku som nedavno splasil zo stareho volantu, jemne upravil, par veci sa este zide do buducna... Ako zaklad pre nejaky cockpit je pre mna idealne, teraz len fakt zene dokazat, ze toto je prioritne v nasom zivote hehe...
By Jouza
#58020
[quote="tgurecky"]Nemáme, ale koukni zde http://test.magnus3.cz/fsbus/ vlákno "Plošné spoje". Tam se dozvíš informace, jak se k deskám dostat.[/quote]

Ahojda,
da se dneska k tem deskam pro fsbus nejak dostat? Po bastleni s mi trochu styska. Docela o tom uvazuju. Bohuzel par linku zde ve vlakne prezentovanych jiz nefacha. Event. nechtel by se nekdo dalsi, kdo tu budovatelskou vlnu z r. 2006 propasl, pridat?
By Jouza
#58027
Jeee dik za info, supr je, ze to nemam k nim daleko. Ted jsem tam volal, mluvil jsem primo s p. Kohoutem. Ten ale rika, ze tam podklady pod jmenem Brodsky zadny nema. Bud pry ti ty filmy vratil, anebo te tam ma vedeneho pod jinym jmenem (firma anebo jsi to delal na filmy, ktery mu tam poslal nekdo jiny pred tebou). Ma archivni sanon s tisicema filmama a jinak nez podle jmena to neumi dohledat. No v nejhorsim oni k tomu FSBUS davaj lay soubory, ale bude to o hold drazsi o vyrobu tech filmu.
#58029
Ahoj, podklady tam jsou na prvniho prukopnika FSBUSu v techto vodach a tim je Petr Zamostny. Takze se ptej bud na toto jmeno nebo primo na FSBUS. Konkretni desky pak umi rozlisit primo podle nazvu jednotlivych modulu.

Rada
#58041
Využiji tohoto vlákna k získání obchodních informací. U p. Kohouta už neděláme ani ověřovací vzorky, protože cena tomu moc neodpovídá, nepřesné vrtání, dvouplát jen bez prokovů, žádný hal, maska, potisk. Pak jsme dělali jsme v PCB Benešov (taky žádná láce) a teď ČeMeBo v Blansku. Dobrý ceny a na telefonu obchodníci s nádherným přízvukem. Kde děláte desky vy ostatní?
Uživatelský avatar
By Ico
#58042
A jak sa nam tu tato tema po dlhsej dobe rozbehla, parada :) ... Ja bohuzial s FSBusom nepocitam, zacinam asi s mojim Piperom, uvidim, naucim sa na chybach a zatial nechcem robit nieco vacsie, zena by ma vysadila na inu planetu :D Starsie komponenty (plynova paka, boardy,...) sa dokonale vyuziju, budem musiet kupit FSUPIC aby som mohol mapovat viacere hovadinky, bez toho to nepojde.
#58050
[quote="Pavel Muroň"]Využiji tohoto vlákna k získání obchodních informací. U p. Kohouta už neděláme ani ověřovací vzorky, protože cena tomu moc neodpovídá, nepřesné vrtání, dvouplát jen bez prokovů, žádný hal, maska, potisk. Pak jsme dělali jsme v PCB Benešov (taky žádná láce) a teď ČeMeBo v Blansku. Dobrý ceny a na telefonu obchodníci s nádherným přízvukem. Kde děláte desky vy ostatní?[/quote]

"Kohouty" jsem objevil kdysi dávno, když jsme se pro FSBUS rozhodli. V daný okamžik to byla jednoznačně nejlacinější varianta, kterou jsem objevil (dáno zřejmě "ruční" technologií výroby). Naprosto souhlasím se všemi uvedenými argumenty. Přesto však, když budu potřebovat desku FSBUS, na kterou již předlohu u sebe mají, zavolám jim a nechám ji u nich vyrobit.
Myslíš, Pavle, že i kusová výroba je co do ceny v ČeMeBo srovnatelná s "Kohouty"?

Předlohy u pana Kohouta by měly být opravdu dostupné buď na jméno Zámostný, nebo firmu Magnus III.
By Jouza
#58087
Potvzuji, ze p. Kohout to vcera v 10 vecer nasel a poslal mi i cisla desek. Hold nechodi spat se slepicema. Klicove slovo pro pristi bastlire je tedy Zamostny.
By Jouza
#59354
Zdravicko vespolek,
uz mam ozivenou COM a DIO desku. Mam dotaz ohledne displeju - na 1 displejovy port lze pripojit az 6 ti mistny displej. Jde to udelat tak, ze se to rozdeli na 2 x 3 mistny displej, takze by to ukazovalo treba HDG + IAS, nebo se to musi dat kazdy na samostatny port?

Pak pomalu zacinam resit to propojeni FS a FSBUS. Muzete mi, prosim pekne, nekdo poslat na jjfs (uzenac) seznam (bodka) cz pro inspiraci vase konfiguraky pro B737, abych se v tom lepe orientoval. Tohle je pro mne zatim voda neznama.
#59356
Čau. Na jeden DISP připojíš pouze jednu hodnotu, protože FSBUS umí na jeden RID poslat pouze jednu hodnotu. (Tedy teoreticky by to šlo, ale je to dost programování a řekl bych, že by to dost vyžralo výkon fsbus, protože bys musel ve smyčkách hlídat hodnoty a pak natvrdo poslat zvolené segmenty > víc práce než cena Attiny). Krom toho zrovna IAS má 4 místa :)

Co se konfiguráků týče, na http://www.rvdijk.nl/download.htm najdeš \"B737NG PROJECT - FSBUS CDK\" > s malými modifikacemi používám také.