Jaký hardware je dobrý pro FSku, jaký joystick, grafika, procesor, prodám, koupím...
Uživatelský avatar
By 6810
#59768
Pokud zvažujete koupi multi panelu od Saiteku (ale i switch a radio panelu), např. zde http://www.pixmania.cz/cz/cz/3135415/ar ... panel.html jejichž ceny v poslední době docela klesly, chci vás upozornit na následující věc. Panely nefungují správně s add-on letadly. Perfektně však fungují s default letadly, což je pro naše počínání celkem k ničemu, maximálně VFR létání s default Cessnou. Prohledal jsem kde co, psal na tech support Saiteku, FSUIPC apod. Nic. Driver panelu je přizpůsoben pouze letadlům do FSX (a poslední drivery snad i FS 2004) a zařízení ani nelze namapovat pomocí FSUIPC. Saitek dle vyjádření tech supportu neplánuje v nejbližší době driver, který by umožňoval mapování jednotlivých tlačítek a otočných ovladačů. Jinak je to docela funkční a vypadá to i bytelně. škoda, že jsem prakticky vyhodil 2000,- Tak abyste neudělali stejnou chybu.Výrobce skutečnost, že to není kompatibilní s addony nikde neuvádí.
Uživatelský avatar
By pberit
#72246
Ahoj,

můj dotaz se týká víc produktu SAITEK PRO FLIGHT RADIO PANEL, ale nechci zakládat nové vlákno. Má tu někdo RADIO PANEL SAITEK a používáte ho pro běžný provoz na VATSIMu ? Pro on-line lítání a pro klasickou IFR navigaci je práce s rádiem poměrně častý úkon, je možné to klepat přes klávesnici, nebo ladit myšítkem, ale když už se Saitek vydal na tuhle cestu (a vzhledově ten panel není špatný), zajímá mě, jestli je to taky prakticky použitelné a jestli to funguje s rozšířenými a virtuálními polétavci obecně přijatými addony (PMDG, L-D, F1, Wilco & ...) jak ve FS2004 tak i ve FSX a nebo jestli je to funkční jen s default letadly. Je možné, že v současnosti už výrobce dodává i ovladače a soft, který bude zajišťovat lepší funkčnost než v minulosti ... nevím. Zajímají mě praktické poznatky, pokud tento panel někdo má, používá ho a je ochoten se podělit s ostatními o zkušenost.

Díky

PB