Jaký hardware je dobrý pro FSku, jaký joystick, grafika, procesor, prodám, koupím...
Uživatelský avatar
By Ico
#52870
Pokial pouzivas Nvidiu tak skus ine ovladace.
By MilanP
#52872
Asi jsem to vyřešil, všiml jsem si po restartu, že není namapovaná DVD-RW, kouknul jsem dovnitř a byl z ní povytaženej datovej kabel. V době, kdy se objevila modrá obrazovka jsem náhodou něco z DVD kopíroval. Takže možná tím, moc díky za radu:-)
Uživatelský avatar
By George_L
#68605
Taky momentálně vidím modře (a není to z důvodu výsledků voleb), a proto si dovolím použít toto téma...

Včera jsem vypaloval nějaké DVD a počítač se nějak zasekl a nereagoval, nezbylo mi než PC restartovat natvrdo. Bohužel už jaksi nenaběhlo. Při zavádění WINXP mi to hlásí...

STOP: c0000218 {Chyba souboru registru}
Registr nemůže zavést podregistr (soubor):
\\SystemRoot\\System32\\Config\\SOFTWARE
nebo jeho protokol nebo alternativní kopii.
Soubor je poškozen, nebylnalezen nebo do něj nelze zapisovat.


Zahajovani vypisu fyzicke pameti RAM

a dál se nedostanu. Nezkoušel jsem čekat na výpis několik minut, ale do půl minuty se nic nedělo.


Nějaké rady? Jdu si vysmahnout nějaké WINXP BOOT CD či jak se to jmenuje, které by mělo obsahovat nějaké nástroje na řešení problémů, ale momentálně mě nenapadá, který nástroj na to pustit ;)
Uživatelský avatar
By George_L
#68607
[quote="Pavel"]Na normálním instalačním CDčku je konzole pro zotavení, ne?[/quote]

Já jsem po stěhování ještě všechno nevybalil, budu muset pohledat ;)
Uživatelský avatar
By amalka
#68608
No a co udela s konzoli pro zotaveni? Divny ze ma poskozeny jak registr tak i tu kopii co to samo dela. Chyba na disku?
Uživatelský avatar
By George_L
#68609
[quote="amalka"]No a co udela s konzoli pro zotaveni? Divny ze ma poskozeny jak registr tak i tu kopii co to samo dela. Chyba na disku?[/quote]

Stalo se mi to včera večer, takže nebylo moc času na nějaké zkoumání. Když jsem zvolil při startu volbu - SPUSTIT POSLEDNI FUNKCNI STAV (či jak to je), tak stejně nic.
By Swop
#68618
V 90% procentech případů pomůže oprava Systému Windows, která je standartně součásí instalačního média Win XP, někdy se stane že nenabídne kompletníé opravu, ale ve většině případů instalační CD opravu nabídke, a provede instalaci bez formátování, čímž nahradí stávající systémové soubory novými nepoškozenými. Asi jediná rada, co mě v tomto případě napadá.
Uživatelský avatar
By George_L
#68629
Takže vyřešeno nakonec i bez instalačního CD. Nabootoval jsem WINXP BOOT CD a v něm spustil CheckDisk. Byla tam nějaký vadný sektor. Naštěstí se to nějaksamo opravilo a po ukončení testu naběhl systém do NOUZOVÉHO a po restartu do NORMALNIHO REŽIMU
Uživatelský avatar
By George_L
#68640
[quote="Jindra"]Vadný sektor? To ovšem může znamenat, že budou přibývat. Většinou takovéto varovné znaky bývají důvodem ke kvalitnímu zálohování.[/quote]

Jo jo, jsem si toho vědom. K re-installu jsem se už chystal (už mám x týdnů, možná měsíců, koupený nový HDD) a toto mě popohnalo trochu dopředu ;). Naštěstí FSka běží na jiném PC, takže lítání ohroženo není.
Uživatelský avatar
By Jindřich
#68653
[quote="George_L"]FSka běží na jiném PC, takže lítání ohroženo není.[/quote]
Tak je to správne, tak to má byť. Také mám na FS special PS :)
Uživatelský avatar
By ihrdlicka
#68662
No to já taky. Co je to platný, když není čas. Ještě bych potřeboval vymyslet nějaký systém, který by generoval dostatek peněz s minimální časovou náročností. :mad:
Uživatelský avatar
By amalka
#68669
[quote="ihrdlicka"]No to já taky. Co je to platný, když není čas. Ještě bych potřeboval vymyslet nějaký systém, který by generoval dostatek peněz s minimální časovou náročností. :mad:[/quote]

Já si je kopíruju. :P Když si je může stát sám tisknout tak co ... :P
Uživatelský avatar
By Jindřich
#68683
[quote="amalka"][quote="ihrdlicka"]No to já taky. Co je to platný, když není čas. Ještě bych potřeboval vymyslet nějaký systém, který by generoval dostatek peněz s minimální časovou náročností. :mad:[/quote]

Já si je kopíruju. :P Když si je může stát sám tisknout tak co ... :P[/quote]
Tyvoe dobrej nápad! :D