Jaký hardware je dobrý pro FSku, jaký joystick, grafika, procesor, prodám, koupím...
Uživatelský avatar
By Pavel
#59357
Jindro, čistě teoreticky, ono nejde poslat 2 nezávislý hodnoty (IAS a HDG) na stejnej RID, ale IAS dát nějakej ten parametr (už si to nepamatuju, asi půl roku jsem se v tom už nehrabal, snad se k tomu přes zimu dostanu a koenčně to dodělám) 0, tj že bude začínat na šestisegementu, který je uplně vlevu a HDG dát ten parametr 3, tj že bude začínat na 4. šestiseg.?
#59358
Aha, možná jo, ale nezkoušel jsem.

\'-------------------------------------------------------------------------------
\'C NAME TYPE CID RID FLAGS P1 P2 P3
\'-------------------------------------------------------------------------------
C, CDCourseL, DISPLAY, 13, 0, LEADZERO, 3, 3, 0
C, CDCourseR, DISPLAY, 13, 0, LEADZERO, 3, 0, 0

P1 je počet digits, P2 je začátek prvního segmentu zprava, P3 pozice decimal tečky.

Takle by to snad mohlo jít.
By Jouza
#59367
[quote="Jindra"]Čau. Na jeden DISP připojíš pouze jednu hodnotu, protože FSBUS umí na jeden RID poslat pouze jednu hodnotu. (Tedy teoreticky by to šlo, ale je to dost programování a řekl bych, že by to dost vyžralo výkon fsbus, protože bys musel ve smyčkách hlídat hodnoty a pak natvrdo poslat zvolené segmenty > víc práce než cena Attiny). Krom toho zrovna IAS má 4 místa :)

Co se konfiguráků týče, na http://www.rvdijk.nl/download.htm najdeš "B737NG PROJECT - FSBUS CDK" > s malými modifikacemi používám také.[/quote]

Jéé díky, to jsem potřeboval.
By Jouza
#60739
[quote="Jindra"]Aha, možná jo, ale nezkoušel jsem.

\'-------------------------------------------------------------------------------
\'C NAME TYPE CID RID FLAGS P1 P2 P3
\'-------------------------------------------------------------------------------
C, CDCourseL, DISPLAY, 13, 0, LEADZERO, 3, 3, 0
C, CDCourseR, DISPLAY, 13, 0, LEADZERO, 3, 0, 0

P1 je počet digits, P2 je začátek prvního segmentu zprava, P3 pozice decimal tečky.

Takle by to snad mohlo jít.[/quote]

Taxem to přes vánoce nějak ubastlil, teď se pokouším to oživit. První poznatek je, že výše uvedené sice jde, ale vždy jedna trojice bohužel nesvítí a rozsvítí se vždy ta trojice, kde se něco změnilo. Takže je to na pytel.

Dále pokouším se to rozjet pro B 737 Wilco. Vyšel jsem z té verze 737 NG, ale s letadlem spolupracují jen rotary a displeje HDG, SPEED CRS, a Alt. Nějaké věci jsem rozchodil oklikou generováním klávesových zkratek po stisknutí tlačítka (HDG, APP, VOR/LOC). Jak ale rozchodit třeba LNAV čudl? Zkoušel jsem i generovat najetí myši a click pomocí funkce ExtSysEvent, ale funguje jen to najetí myši na danou pozici na obrazovce ale click tak, aby to přeplo funkci na AP panelu nějak nejde. Řešil jse to někdo?
Uživatelský avatar
By Ico
#65435
Dovolil by som si po dlhsej dobe update mojho building statusu Senecy :) pomaly jednotlive casti poriesene (mechanicke), k mojej spokojnosti vyrieseny prepinac s buttonom Ident SB Transponderu (Normal/Stnby/Ident), funguje to skvele ked clovek nemusi tukat mysou a zaroven nic nesvieti na obrazovke :) Inak rotacne enkodery na freq, Kohlsman a pod. funguju k spokojnosti. Takou perlickou je snad termostat pre kabinu (masakr) ale zvladnutelny nastavovat digitalne. Tak pomalicky zacnem so zakladnou (podlaha, ne Premek), len aby bolo casu a hlavne aby sa dalo aj lietat popri tom...
By Tommy
#65490
Asi se to tu už řešilo,ale když už si to koupim,tak vůbec nevim co s tim kitem dělat,s elektriařinou neumim a už vůbec s tim jak co dělat a programovat. :(
Uživatelský avatar
By Ico
#65831
Tak opat maly update Senecy, trimmers:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Omluva za velke pictures, to aby ste videli detaily :) ...
Uživatelský avatar
By Ico
#65836
Jo, at AP koupi a ja budu Senekarcit :D , ale jako napad dobry, jen kdyby bylo tech penez... Jinak to funguje genitalne :) a to uz nehovorim o prepinaci SB transp modu C/Stnb/Ident, to je pak parada kdyz nemusis klikat :P Jinak tie prepinace na obr su palivove ventily a crossfeed...
Uživatelský avatar
By Ico
#66049
Tak trosicka malej radosti z overhead panela, joooj dik boze za ty dary :) komplet Lights, Port/Starboard Engine management, Battery/Alternators:

Obrázek

A v praxi (funguje bozsky):

Obrázek