Jaký hardware je dobrý pro FSku, jaký joystick, grafika, procesor, prodám, koupím...
By MilanP
#57115
Ahojte,

nějak mi poslední dobou zlobí FS9, prakticky nikam nedoletím, padá mi do černé obrazovky nebo se objeví windousácký hlášení \"V programu se vyskytla chyba, je třeba blabla..\". Chtěl jsem vyloučit problém v grafice a zjišťuji, že mi teplota GPU v FS a při náročnějších momentech (scenérie+ traffic+mraky) vystoupá někam kolem 90-95°C. Je tahle hodnota normální ? Jak to event. dochladit ? Větrák GPU jsem nastavil na 100% od 70°C a běží. Mám ATI Radeon X1950 Pro. Díky moc za rady..
Uživatelský avatar
By amalka
#57117
No 95st je imho už dost. Předpokládám že rozborku/sborku s luxováním si už dělal? Jednou jsem měl grafárnu co měla na větráku takové drátěné sítko. Pravidelně co dva měsíce se na něm z prachu udělala vatička tak \"udusaná\", že z ní šlo užmoulat kuličku a házet s ní... :P Projevovalo se to ale tak, že ve hrách se začaly objevovat trojůhelníky, to byla známka toho že je potřeba luxovat.
By MilanP
#57125
Díky za reakce. Kartu jsem čas od času vysál, ale teď jsem jí celou vyndal, vysál a profoukl chladič a taky sundal plastovej kryt, který je přes celý chladič, jeho smysl kromě toho že to hezky vypadá fakt nechápu... A světe div se - tam, kde jsem měl před hodinou 94°C, mám teď 69°C se 100% fun speed. Pokud dám auto fun speed, mám asi 75°C - větrák jede asi na 60%.. Tak snad jsem jeden možný problém těch patálií s fskou eliminoval.. Díky ještě jednou..
By ASG29
#57128
Ten kryt je jako vzduchový tunel. Díky proudění vzduchu pod tím krytem by se měli líp chladit ostatní komponenty. Bohužel právě pod ním je toho prachu víc než dost.
By MilanP
#57134
[quote="ASG29"]Ten kryt je jako vzduchový tunel. Díky proudění vzduchu pod tím krytem by se měli líp chladit ostatní komponenty. Bohužel právě pod ním je toho prachu víc než dost.[/quote]

Dal jsem ho tam zpátky a je fakt, že je nižší teplota pamětí, a procesor se drží taky nízko, tak to bylo spíš tím bordelem, který jsem odstranil.. Díky.
Uživatelský avatar
By CSA433
#57140
Jo jo, u mě to shodí celý komp. Luxovat je potřeba jednou za 2 měsíce... teda alespoň v mém případě(notebook).